- Reklama -
Banner

To jest Twój mózg. A to jest Twój mózg pod wpływem magicznych grzybków

Już w 1987 roku powstała kampania antynarkotykowa “To jest Twój mózg po narkotykach“, która porównała wrzucenie jajka na patelnie do mózgu pod wpływem narkotyków. Ale naukowcy z Kings College w Wielkiej Brytanii stworzyli wizualizację aktywności w normalnym mózgu (z lewej strony) i aktywności mózgu osoby, która jest pod wpływem grzybków zawierających psylocybinę.

Naukowcy wykorzystali obrazowanie rezonansu magnetycznego aby zeskanować mózgi obu grup. Część uczestników otrzymała 2mg psylocybiny a druga grupa dostała placebo.

Wewnątrz mózgu znajdują się ścieżki neuronowe, którymi przekazywane są informacje. Naukowcy z Kings College odkryli, że psylocybina tworzy nowe i różne formy połączeń wewnątrz mózgu. Kiedy efekty wywołane grzybkami ustały, wszystko jednak wróciło do normy.

Nowy pogląd na psylocybinę potwierdza dowody na to, że grzybki mogą mieć pozytywne skutki psychologiczne. Pod ich wpływem człowiek może spojrzeć na całą rzeczywistość z innej strony, myśląc kategoriami i tokiem rozumowania nie do pomyślenia na trzeźwo.

Badania wykazały też, że lek ten może zwiększyć optymizm, poprawić stan zdrowia psychicznego, a nawet pomóc rzucić palenie.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.

Mogą Cię zainteresować