To jest Twój mózg. A to jest Twój mózg pod wpływem magicznych grzybków

Już w 1987 roku powstała kampania antynarkotykowa “To jest Twój mózg po narkotykach“, która porównała wrzucenie jajka na patelnie do mózgu pod wpływem narkotyków. Ale naukowcy z Kings College w Wielkiej Brytanii stworzyli wizualizację aktywności w normalnym mózgu (z lewej strony) i aktywności mózgu osoby, która jest pod wpływem grzybków zawierających psylocybinę.

Po prawej stronie pokazany jest mózg pod wpływem grzybków
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Naukowcy wykorzystali obrazowanie rezonansu magnetycznego aby zeskanować mózgi obu grup. Część uczestników otrzymała 2mg psylocybiny a druga grupa dostała placebo.

Wewnątrz mózgu znajdują się ścieżki neuronowe, którymi przekazywane są informacje. Naukowcy z Kings College odkryli, że psylocybina tworzy nowe i różne formy połączeń wewnątrz mózgu. Kiedy efekty wywołane grzybkami ustały, wszystko jednak wróciło do normy.

Nowy pogląd na psylocybinę potwierdza dowody na to, że grzybki mogą mieć pozytywne skutki psychologiczne. Pod ich wpływem człowiek może spojrzeć na całą rzeczywistość z innej strony, myśląc kategoriami i tokiem rozumowania nie do pomyślenia na trzeźwo.

Badania wykazały też, że lek ten może zwiększyć optymizm, poprawić stan zdrowia psychicznego, a nawet pomóc rzucić palenie.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -