- Reklama -
Banner

To jest Twój mózg. A to jest Twój mózg pod wpływem magicznych grzybków

Już w 1987 roku powstała kampania antynarkotykowa “To jest Twój mózg po narkotykach“, która porównała wrzucenie jajka na patelnie do mózgu pod wpływem narkotyków. Ale naukowcy z Kings College w Wielkiej Brytanii stworzyli wizualizację aktywności w normalnym mózgu (z lewej strony) i aktywności mózgu osoby, która jest pod wpływem grzybków zawierających psylocybinę.

Naukowcy wykorzystali obrazowanie rezonansu magnetycznego aby zeskanować mózgi obu grup. Część uczestników otrzymała 2mg psylocybiny a druga grupa dostała placebo.

Wewnątrz mózgu znajdują się ścieżki neuronowe, którymi przekazywane są informacje. Naukowcy z Kings College odkryli, że psylocybina tworzy nowe i różne formy połączeń wewnątrz mózgu. Kiedy efekty wywołane grzybkami ustały, wszystko jednak wróciło do normy.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Nowy pogląd na psylocybinę potwierdza dowody na to, że grzybki mogą mieć pozytywne skutki psychologiczne. Pod ich wpływem człowiek może spojrzeć na całą rzeczywistość z innej strony, myśląc kategoriami i tokiem rozumowania nie do pomyślenia na trzeźwo.

Badania wykazały też, że lek ten może zwiększyć optymizm, poprawić stan zdrowia psychicznego, a nawet pomóc rzucić palenie.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 

Mogą Cię zainteresować