- Reklama -
Banner

To jest Twój mózg. A to jest Twój mózg pod wpływem magicznych grzybków

Już w 1987 roku powstała kampania antynarkotykowa “To jest Twój mózg po narkotykach“, która porównała wrzucenie jajka na patelnie do mózgu pod wpływem narkotyków. Ale naukowcy z Kings College w Wielkiej Brytanii stworzyli wizualizację aktywności w normalnym mózgu (z lewej strony) i aktywności mózgu osoby, która jest pod wpływem grzybków zawierających psylocybinę.

Naukowcy wykorzystali obrazowanie rezonansu magnetycznego aby zeskanować mózgi obu grup. Część uczestników otrzymała 2mg psylocybiny a druga grupa dostała placebo.

Wewnątrz mózgu znajdują się ścieżki neuronowe, którymi przekazywane są informacje. Naukowcy z Kings College odkryli, że psylocybina tworzy nowe i różne formy połączeń wewnątrz mózgu. Kiedy efekty wywołane grzybkami ustały, wszystko jednak wróciło do normy.

Nowy pogląd na psylocybinę potwierdza dowody na to, że grzybki mogą mieć pozytywne skutki psychologiczne. Pod ich wpływem człowiek może spojrzeć na całą rzeczywistość z innej strony, myśląc kategoriami i tokiem rozumowania nie do pomyślenia na trzeźwo.

Badania wykazały też, że lek ten może zwiększyć optymizm, poprawić stan zdrowia psychicznego, a nawet pomóc rzucić palenie.

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85 
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289 
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179 

Mogą Cię zainteresować