- Reklama -
Banner

Narodowa Akademia Nauk uważa, że marihuana jest skutecznym lekiem

W nowym raporcie opublikowanym przez National Academies of Sciences, Engineering, and Medicine przeanalizowano ponad 10.000 badań naukowcy na temat skuteczności medycznej marihuany, a wyniki niezaprzeczalnie wskazują na to, że marihuana jest skutecznym lekiem.

Chociaż raport nie był jednoznaczny w odniesieniu do niektórych schorzeń, to okazało się, że marihuana jest skuteczna w leczeniu przewlekłego bólu u dorosłych, nudności i wymiotów spowodowanych chemioterapią oraz stwardnienia rozsianego.

“To sprawozdanie jest dowodem dla wielu badaczy i pacjentów, którzy od dawna rozumieją korzyści medycznej marihuany,” powiedział Michael Collins, zastępca dyrektora w National Academies of Sciences, Engineering, and Medicine.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Dokonanie tak gruntownego przeglądu dowodów wskazuje, że istnieją korzyści z używania medycznej marihuany.”

“Narodowa Akademia Nauk stwierdziła, że marihuana posiada właściwości terapeutyczne dla niektórych pacjentów i posiada akceptowalny profil bezpieczeństwa w porównaniu do innych leków.” powiedział Paul Armentano, zastępca dyrektora NORML.

“Te dowody były już dostępne od jakiegoś czasu, ale od dziesięcioleci polityka związana z marihuaną opierała się na emocjach, a nie nauką i dowodami.”

“Wyszukanie w PubMed wszystkich prac naukowych, w których występuje pojęcie “Marijuana” daje ponad 24 000 naukowych publikacji odnoszących się do rośliny lub jej składników czynnych – jest to znacznie większa literatura, niż w przypadku tradycyjnie stosowanych leków, takich jak ibuprofen. Ponadto, w przeciwieństwie do nowoczesnych farmaceutyków, konopie indyjskie mają szeroką historię ich używania, która sięga tysięcy lat, zapewniając społeczeństwu obszerne empiryczne dowody na temat jej względów bezpieczeństwa i skuteczności.”

Każdego dnia miliony osób używa marihuany w leczeniu różnych dolegliwości i twierdzą oni, że jest ona skuteczna. Ale wielu prawodawców, którzy nigdy nie używali marihuany twierdzi, że “potrzebne są badania naukowe”. Świadczy to tylko o ich ignorancji i braku chęci dotarcia do ponad 20.000 badań nad marihuaną.

Nawet tak ogromne sprawozdanie nie będzie jednak w stanie przekonać przeciwników marihuany, którzy wskażą na dolegliwości, w których jest ona mniej skuteczna. Oczywiście potrzebne są kolejne badania, ale dotychczas przeprowadzone badania wyraźnie wskazują, że marihuana ma wiele zastosowań medycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować