Narodowa Akademia Nauk uważa, że marihuana jest skutecznym lekiem

W nowym raporcie opublikowanym przez National Academies of Sciences, Engineering, and Medicine przeanalizowano ponad 10.000 badań naukowcy na temat skuteczności medycznej marihuany, a wyniki niezaprzeczalnie wskazują na to, że marihuana jest skutecznym lekiem.

Narodowa Akademia Nauk twierdzi, że marihuana jest skutecznym lekiem
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Chociaż raport nie był jednoznaczny w odniesieniu do niektórych schorzeń, to okazało się, że marihuana jest skuteczna w leczeniu przewlekłego bólu u dorosłych, nudności i wymiotów spowodowanych chemioterapią oraz stwardnienia rozsianego.

“To sprawozdanie jest dowodem dla wielu badaczy i pacjentów, którzy od dawna rozumieją korzyści medycznej marihuany,” powiedział Michael Collins, zastępca dyrektora w National Academies of Sciences, Engineering, and Medicine.

“Dokonanie tak gruntownego przeglądu dowodów wskazuje, że istnieją korzyści z używania medycznej marihuany.”

“Narodowa Akademia Nauk stwierdziła, że marihuana posiada właściwości terapeutyczne dla niektórych pacjentów i posiada akceptowalny profil bezpieczeństwa w porównaniu do innych leków.” powiedział Paul Armentano, zastępca dyrektora NORML.

“Te dowody były już dostępne od jakiegoś czasu, ale od dziesięcioleci polityka związana z marihuaną opierała się na emocjach, a nie nauką i dowodami.”

“Wyszukanie w PubMed wszystkich prac naukowych, w których występuje pojęcie “Marijuana” daje ponad 24 000 naukowych publikacji odnoszących się do rośliny lub jej składników czynnych – jest to znacznie większa literatura, niż w przypadku tradycyjnie stosowanych leków, takich jak ibuprofen. Ponadto, w przeciwieństwie do nowoczesnych farmaceutyków, konopie indyjskie mają szeroką historię ich używania, która sięga tysięcy lat, zapewniając społeczeństwu obszerne empiryczne dowody na temat jej względów bezpieczeństwa i skuteczności.”

Każdego dnia miliony osób używa marihuany w leczeniu różnych dolegliwości i twierdzą oni, że jest ona skuteczna. Ale wielu prawodawców, którzy nigdy nie używali marihuany twierdzi, że “potrzebne są badania naukowe”. Świadczy to tylko o ich ignorancji i braku chęci dotarcia do ponad 20.000 badań nad marihuaną.

Nawet tak ogromne sprawozdanie nie będzie jednak w stanie przekonać przeciwników marihuany, którzy wskażą na dolegliwości, w których jest ona mniej skuteczna. Oczywiście potrzebne są kolejne badania, ale dotychczas przeprowadzone badania wyraźnie wskazują, że marihuana ma wiele zastosowań medycznych.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -