Największe zbiory outdoor. Ranking 5 najlepszych odmian

Wiele osób pyta nas, jakie odmiany marihuany dają największe zbiory w uprawie pod chmurką? Odpowiedź nie jest taka prosta jak się wydaje, ale jedno jest pewne. To muszą być odmiany pełnosezonowe, reagujące na fotoperiod. Żadna roślina z gatunku autoflowering nigdy nie osiągnie takich rozmiarów i nie przyniesie takich plonów jak odmiana fotoperiodyczna. Duży plon zależy od tego jak bardzo roślina będzie w stanie się rozwinąć w okresie wzrostu wegetatywnego i czy zdąży w pełni zakwitnąć przed nadejściem złych warunków pogodowych.

Dla prawidłowego wzrostu niezbędna jest odporność rośliny na złe warunki pogodowe i odpowiedni wigor nasion, który można uzyskać tylko wybierając nasiona od sprawdzonego breedera, który dba o jakość osobników używanych do rozrodu. Została jeszcze kwestia szybkiego kwitnienia. Jest mnóstwo wcześnie dojrzewających odmian, stworzonych specjalnie do upraw pod chmurką. Prawie 100% wyborem są odmiany Fast Version, ze względu na szybkie dojrzewanie, ale fakt, że gatunki te są mieszankami F1 z odmianami autoflowering może odbić się negatywnie na wzroście i rośliny po prostu nie urosną tak duże. Dlatego wybieraj tylko te polecane szczepy Fast Version.

Doświadczeni growerzy już dawno doszli do wniosku, że jeśli chcesz największych zbiorów, musisz czasem zaryzykować i brać odmiany dojrzewające nieco dłużej, ale będziesz mieć pewność, że rośliny będą naprawdę wielkie, a zbiory imponujące. Jeśli mieszkasz w zimnej i deszczowej Holandii, pogoda nie rozpieszcza, lecz jest kilka gatunków, które dadzą sobie świetnie radę.

Oto nasz ranking najlepiej plonujących odmian Cannabis na rok 2021:

#1 Shaman

Breeder: Dutch Passion

Shaman to prawdziwa królowa upraw outdoor, która potwierdza swoją renomę już od lat 80-tych. Powstała z połączenia Purple 1 i Skunk odmiana jest wyjątkowo odporna na pleśń, insekty i gnicie a jej purpurowe geny to prawdziwa uczta dla oka. Jest niezawodna, energiczna i wyjątkowo szybka. Jej 7-8 tygodniowe kwitnienie pozwala cieszyć się zbiorami już pod koniec września lub na początku października. 

#2 Northern Passion 2.0

Breeder: Bulk Feminized Seeds

Northern Passion 2.0 to sprawdzona i turbodoładowana formuła, która jest faworytem każdego sezonu. Ta potężna i łatwa w uprawie Indica jest niesamowitym producentem pąków ociekających błyszczącą żywicą a jej doskonały, intensywny smak zachwyci nawet najbardziej wybrednych koneserów. Jest odporna na grzyby i pleśń, nie wymaga wielkiej uwagi a dzięki krótkiemu kwitnieniu zachwyci nas plonem już na początku października. Ten potwór jest wręcz stworzony do upraw w północnym klimacie. 

#3 Easy Sativa

Breeder: Female Seeds 

Easy Sativa to prawdziwa klasyka upraw pod chmurką i to chyba żadna niespodzianka, że akurat ta odmiana znajduje się w naszym rankingu. Ta szybka i mocna roślina od wielu lat znajduje się na czołowych miejscach zestawień najbardziej produktywnych odmian. Wysoka i gęsta Sativa jest przy tym niesłychanie łatwa w pielęgnacji i wybacza wiele błędów a jej potężne plony są dla nas dostępne już we wrześniu. W zależności od fenotypu może różnić się jej smak, który będzie ostry i rozgrzewający lub zaskoczy nas intensywną słodyczą. 

#4 Fast Amnesia 47

Breeder: Big Seedbank

Fast Amnesia 47 to kolejna odmiana Fast Version z niesamowitego katalogu półautomatów od Big Seedbank. To bardzo silna i energiczna odmiana, która będzie obowiązkową pozycją dla każdego fana Sativy. Powstała z połączenia genów słynnych Amnesi Haze i AK-47 i możecie być pewni, że odziedziczyła po rodzicach to, co najlepsze. Ta wysoka i gęsta roślina to prawdziwy potwór, który w bardzo krótkim czasie wytwarza olbrzymi plon doskonałej jakości. Jest to fotoperiodyczna wersja FAST a to oznacza, że jej kwitnienie wynosi tylko 7-8 tygodni. Przy THC na poziomie 24% i Sativowej genetyce możecie spodziewać się wysokich lotów. 

#5 Fast Big Gorilla

Breeder: Big Seedbank

Fast Big Gorilla to nowa, kalifornijska odmiana, która z miejsca stała się komercyjnym hitem w Europie i jest faworytem naszego zestawienia. Energiczna i potężna roślina o niesamowitym wigorze, jest łatwa w uprawie i może pochwalić się największym poziomem THC, który w niektórych testach sięga nawet 30%. To nowe pokolenie potwornie mocnych i produktywnych odmian, które z pewnością na stałe zagości w naszym rankingu. 

Kupuj rzeczy z wpisu

Używam linków afiliacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Maroko zalegalizuje marihuanę do celów rekreacyjnych

Maroko zalegalizuje uprawę, eksport i sprzedaż marihuany do celów medycznych

Medyczna marihuana w pakiecie ustaw konopnych

Medyczna marihuana w „Pakiecie Ustaw Konopnych”