- Reklama -
Banner

Na iPhone z iOS 16 sprawdzisz interakcje leków z marihuaną

Najnowsza wersja oprogramowania iPhone’a firmy Apple daje użytkownikom możliwość rejestrowania spożycia leków i poznawania możliwych interakcji leków z innymi substancjami, w tym marihuaną.

Wraz z ewolucją ruchu legalizacji konopi, Apple przez lata stopniowo zmieniało swoje zasady, które idą w kierunku normalizacji stosowania konopi. Najnowszym przykładem jest aktualizacja aplikacji Apple Zdrowie w najnowszym iOS 16.

Użytkownicy mogą poinformować aplikację Zdrowie, że używają alkoholu, marihuany lub tytoniu, aby wyszukać „potencjalne interakcje między lekami z Twojej listy”.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W komunikacie prasowym Apple dotyczącym aktualizacji aplikacji Zdrowie w zeszłym tygodniu możemy przeczytać, że informacje o lekach i interakcjach „są treściami opartymi na dowodach na licencji Elsevier, wiodącego wydawcy informacji o zdrowiu i nauce”.

iPhone poinformuje o interakcjach marihuany z lekami

ios 16 apple interakcje lekow z marihuana

„Funkcja Leki nie powinna być używana jako substytut profesjonalnej oceny medycznej”, ostrzega Apple. „Dodatkowe informacje są dostępne na etykietach leków, ale użytkownicy powinni skonsultować się ze swoim lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek decyzji dotyczących ich zdrowia”.

Chociaż marihuana pozostaje nielegalna na szczeblu federalnym, to na przestrzeni lat opublikowano wiele badań, które sugerują, że marihuana może wchodzić w interakcje z lekami. Według Drugs.com istnieje prawie 400 „znanych” interakcji między przepisanymi lekami a marihuaną, z których 26 sklasyfikowano jako „znaczące”.

Wiele stanów, które zalegalizowały konopie indyjskie do celów medycznych lub rekreacyjnych, ma również wymagania dotyczące etykietowania produktów z marihuaną, aby ostrzec konsumentów przed możliwymi zagrożeniami dla zdrowia. Większość z tych ostrzeżeń skupia się na zaburzeniach prowadzenia pojazdów i typowych skutkach ubocznych marihuany, takich jak senność.

iOS 16 i marihuana

ios 16 apple sledzenie lekow marihuana

Aktualizacja iOS 16, która wymienia konopie indyjskie wraz z legalnymi substancjami, alkoholem i tytoniem, służy jako kolejny przykład włączenia marihuany do głównego nurtu w branży technologicznej. Prawdopodobnie opcja sprawdzenia interakcji leków z marihuaną jest obecnie dostępna tylko w wybranych krajach. Na iOS 16 nie znalazłem możliwości sprawdzenia interakcji pomiędzy konopiami a innymi lekami. Co prawda można uzupełnić swój harmonogram leków o marihuanę, ale nie dowiemy się, czy oraz jak wchodzi ona w interakcje z innymi lekami.

W zeszłym roku Apple zakończył politykę ograniczania firmom konopnym prowadzenia działalności w swoim sklepie z aplikacjami AppStore. Firma dostarczająca marihuanę Eaze ogłosiła następnie, że konsumenci po raz pierwszy mogą kupować i płacić za produkty używając iPhone’a. Użytkownicy waporyzatora PAX mogli w końcu pobrać aplikację, za pomocą której mogą sterować swoim waporyzatorem.

Niedawno Amazon ogłosił, że ​​nie będzie już testować pracowników pod kątem używania konopi indyjskich, co jest kolejnym znakiem, że główne firmy technologiczne nie mają nic przeciwko używaniu konopi przez ich pracowników.

Marihuana w branży technologicznej

Mimo to niektórzy gracze z branży technologicznej mają napięte relacje z branżą konopną.

Na początku tego roku nowojorscy regulatorzy poprosili władze TikToka o zniesienie zakazu reklamy zawierającej słowo „konopie indyjskie”, ponieważ pracują nad treściami edukacyjnymi związanymi z używaniem marihuany.

Na Facebooku legalne firmy zajmujące się konopiami indyjskimi, takie jak Kalifornijskie Biuro Kontroli Konopi, skarżyły się na „shadow bana”, przez którego ich strony firmowe nie pojawiają się w wynikach wyszukiwania. W 2018 roku pojawiły się doniesienia, że ​​gigant mediów społecznościowych poluzuje swoją restrykcyjną politykę dotyczącą konopi, ale nie jest jasne, jakie kroki podjął, aby to osiągnąć, ale wiemy, że sztuczna inteligencja Facebooka potrafili rozróżnić marihuanę od brokułów.

Ten sam problem występuje na Instagramie należącym do Facebooka, gdzie ludzie konsekwentnie powtarzają, że ich konta zostały usunięte przez aplikację z powodu treści związanych z marihuaną, nawet jeśli nie reklamowali ani nie promowali używania konopi indyjskich.

W 2020 r. Twitter rozpoczął współpracę z federalną agencją antynarkotykową w celu promowania treści dotyczących leczenia nadużywania substancji, gdy użytkownicy platformy mediów społecznościowych wyszukują „marihuanę” lub pewne inne słowa kluczowe związane z konopiami – ale żadne takie ostrzeżenia zdrowotne nie pojawiają się w wynikach dotyczących terminów związanych z alkoholem.

W przeciwieństwie do Apple, centrum aplikacji Google na Androida zaktualizowało swoją politykę w 2019 r. W sklepie Google Play nie znajdziemy programów, które łączą użytkowników z konopiami indyjskimi, niezależnie od tego, czy jest to legalne w miejscu, w której mieszka użytkownik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować