- Reklama -
Banner

Młodzież homoseksualna i biseksualna częściej używa wielu substancji psychoaktywnych

Badanie przeprowadzone przez Oregon State University wykazało, że lesbijki, geje i osoby biseksualne częściej używają substancji takich jak nikotyna, alkohol i marihuana. Wyniki badań opublikowano niedawno w czasopiśmie Drug and Alcohol Dependence.

Sarah Dermody, adiunkt w School of Psychological, powiedziała, że młodzież o orientacji homo lub biseksualnej jest bardziej skłonna do używania narkotyków.

“Te dane pokazują, że używanie wielu substancji jest problemem wśród wielu młodych ludzi, którzy identyfikują się jako mniejszości seksualne”, powiedziała Dermody.

“Mniejszość seksualna jest terminem zbiorczym dla tych, którzy identyfikują się z jakąkolwiek inną tożsamością seksualną poza heteroseksualną lub zgłaszają pociąg do osób tej samej płci”, dodają autorzy badań. “Na potrzeby badań skupiliśmy się na młodzieży, która identyfikuje się jako lesbijka, homoseksualista lub biseksualista.”

Mniejszości seksualne trzy razy częściej używają substancji psychoaktywnych

Dermody powiedziała, że ważne jest badanie mniejszości seksualnych jako grupy odrębnej od ogólnej populacji. Poprzednie badania pokazały, że młodzież z mniejszości seksualnych zgłosiła prawie trzykrotnie więcej przypadków używania substancji niż heteroseksualna młodzież.

“Doświadczenia młodzieży, która identyfikuje się jako lesbijka, gej lub biseksualista, zostały przeanalizowane w badaniach” – powiedziała. “W tym badaniu staramy się lepiej zrozumieć wpływ orientacji seksualnej na używanie substancji. Czy niektórzy młodzi ludzie będący mniejszościami seksualnymi są bardziej narażeni na ryzyko?”

Aby przeprowadzić badanie, firma Dermody przeanalizowała dane z Centers for Disease Control’s 2015 Youth Risk Behavior Surveillance System, który monitoruje kluczowe zachowania dotyczące zdrowia wśród młodzieży, w tym nadużywania substancji. Badanie z udziałem 15 000 młodych ludzi po raz pierwszy w 2015 r. zawierało pytanie o tożsamość seksualną, dając naukowcom nowy wgląd w to, w jaki sposób tożsamość seksualna młodzieży może wpłynąć na zażywanie substancji.

W badaniach odkryto również, że niektóre podgrupy należące do mniejszości seksualnej były bardziej narażone na stosowanie wielu substancji. Biseksualna młodzież najczęściej nadużywała wielu substancji, jak również kombinacji dwóch substancji, podczas gdy osoby, które zidentyfikowały się jako lesbijki lub homoseksualiści, były tylko bardziej narażone tylko na pewne kombinacje substancji.

Dermody zauważyła, że potrzebne są dodatkowe badania w celu ustalenia czynników, które prowadzą do zwiększenia nadużywania substancji wśród młodych ludzi, którzy identyfikują się jako lesbijki, geje lub biseksualiści.

“Czy lesbijska, homoseksualna i biseksualna młodzież używająca substancji psychoaktywnych, również doświadcza dodatkowych przeciwności losu? A może istnieją czynniki ochronne, które odgrywają rolę w powstrzymywaniu niektórych z tych młodych ludzi przed używaniem substancji? “Powiedziała Dermody. “Chcemy lepiej zrozumieć, co może napędzać różnice w używaniu substancji.”

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Młynek do suszu OCB Premium 4 części sitko do pyłku

  Młynek do suszu OCB Premium 4 części sitko do pyłku

  79 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12 
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85 
 • X-MAX V3 Pro

  339 

Mogą Cię zainteresować