- Reklama -
Banner

Mieszkańcy Waszyngtonu palą tak dużo marihuany, że THC jest nawet w wodzie

 

Autor prawa rekreacyjnej marihuany w Waszyngtonie zasugerował, aby przetestować ścieki w celu znalezienia śladów THC, aby uzyskać bardziej dokładny obraz wykorzystania marihuany przez mieszkańców.

Naukowcy na University of Washington powiedzieli, że jest to dobry pomysł.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Może się to wydawać śmieszne, ale to działa” – powiedziała Caleb Banta-Green, badasz z Uniwersytetu w Waszyngtonie, która w ten sposób badała nadużywanie alkoholu i narkotyków.

Banta-Green analizowała w ten sposób zawartość narkotyków w ściekach w Oregonie i Waszyngtonie, między innymi kokainy i metamfetaminy.

Naukowcy uważają, że badania ścieków na obecność THC zapewniają bardziej dokładny poziom badań,  niż ankieta w której ludzie pytani są o używanie narkotyków. Ludzie często podają błędne informacje, kiedy są pytani o używanie narkotyków.

“W ściekach, możemy liczyć na uczciwe wyniki” – powiedziała Banta-Green.

Badania ścieków zapewniają bardziej dokładny obraz ilości narkotyków których używają mieszkańcy.

Testy ścieków, wykazały na przykład, że użytkownicy metamfetaminy mają tendencje do spożywania jej codziennie, podczas gdy użytkownicy kokainy koncentrują się na jej stosowaniu tylko w weekendy.

“Patrząc na ścieki, daje nam to bardziej dokładny sposób aby obserwować trendy.”

Rada Miasta zebrała komisję, w skład której weszli przedstawiciele szkół, organów ścigania, organizacji non profit i samorządu lokalnego w celu omówienia, jakie informacje należy zebrać, oraz jak politycy chcą zmaksymalizować przychody z marihuany, przy jednoczesnym zapewnieniu zdrowia publicznego.

“Trzeba przyznać, że jest to niesamowite wykorzystanie ścieków” – powiedział rzecznik Badań.

Dyrektor oczyszczalni ścieków Dale Arnold powiedział, że czeka na wyniki z labolatorium, aby dowiedzieć się, jakie dokładne stężenie THC znajduje się w ściekach.

 

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować