Marihuana – najczęściej wpisywane w Google hasło wśród mieszkańców Kolorado i Alaski

marihuana-google

W styczniu 2014 roku, Kolorado rozpoczęło legalną sprzedaż marihuany, a w listopadzie Alaska powiedziała “tak” dla legalizacji. Zgodnie z danymi przedstawionymi przez Estately, obywatele tych stanów wyszukiwali w Google słowo “marihuana”, więcej niż wszystkie inne stany w 2014 roku.

Na Alasce, najczęściej wpisywanym hasłem była “legalizacja marihuany“, podczas gdy w Kolorado, była to po prostu “marihuana“.

Co dziwne, mieszkańcy Waszyngtonu, którzy mogą cieszyć się legalną marihuaną, oraz mieszkańcy Oregonu, którzy głosowali za legalizacją w listopadzie, wyszukiwali hasło “Gamergate” i “Ukraina” zamiast Mary Jane. Tymczasem stany bez legalnej marihuany szukali informacji o bieżących wydarzeniach, zombie i progamach telewizyjnych.

Przepis jest prosty: Jeśli stan niedawno zalegalizował marihuanę lub jest w procesie legalizacji, prawdopodobnie jego mieszkańcy będą wyszukiwali informacji dotyczących marihuany.

W rejonach, w których zioło jest nielegalne, jednym z najczęściej wyszukiwanych haseł jest “Emma Watson nago” i tym podobne. Tak czy inaczej, wyniki wyszukiwania w Google są dokładnym odzwierciedleniem tego co ludzi najbardziej ciekawi.

W grudniu 2014 roku, ponad 50 000 wejść na FaktyKonopne.pl pochodziło z wyszukiwarki co wskazuje na to, że ludzie chcą dowiedzieć się informacji i ciekawostek o marihuanie.

Oto pełna mapka wyszukiwanych haseł w Stanach Zjednoczonych:

mapa-wyszukiwania

Polecane produkty

crop-hemp

Najpopularniejsze artykuły Faktów Konopnych roku 2014

Reporter BBC naćpał się stojąc obok spalanego haszyszu, opium i heroiny