- Reklama -
Banner

Massachusetts chce opodatkować dilerów i nielegalnych hodowców marihuany, zamiast zamykać ich w więzieniach

Jak dotąd decyzja Massachusetts o zalegalizowaniu sprzedaży marihuany dla dorosłych była dużym sukcesem, ale podobnie jak w innych stanach i krajach, gdzie dorośli mogą kupić konopie, legalny przemysł konopi indyjskich nadal stoi w obliczu silnej konkurencji ze strony czarnego rynku.

Podczas gdy inne stany polegają na karaniu i zamykaniu w więzieniach nielegalnych producentów i dilerów, urzędnicy z Massachusetts przeprowadzili burzę mózgów w celu skuteczniejszego osłabienia czarnego rynku. Niedawny raport urzędu prokuratora generalnego i Komisji Kontroli Cannabis (CCC) proponuje utworzenie nowej, wielozadaniowej grupy zadaniowej, która koncentrowałaby się na zwalczaniu nielegalnych dilerów.

W raporcie zaproponowano stosunkowo unikalne podejście do przeciwdziałania sprzedaży marihuany na czarnym rynku – zachęcanie nielegalnych dostawców do angażowania się w legalny rynek zamiast karania ich sankcjami karnymi. Ponadto raport zaleca państwowemu departamentowi podatkowemu opodatkowanie nielegalnej sprzedaży konopi według tej samej stawki, jaką muszą zapłacić legalni sprzedawcy.

Raport w obecnej formie jest jedynie zaleceniem, ponieważ uprawnienia do stworzenia proponowanej regulacji spoczywają w rękach ustawodawcy stanowego. Kilku prawodawców już wprowadziło projekt ustawy o utworzeniu grupy zadaniowej do walki z czarnym rynkiem. Obecnie udoskonalają szczegóły ustawy, ale jest prawdopodobne, że sam pomysł zostanie przyjęty.

Grupa zadaniowa skoncentruje swoje wysiłki na nielegalnych uprawach czarnorynkowych na dużą skalę, a nie na zwalczaniu hodowców domowych, którzy sprzedają pół grama zioła swoim znajomym. Jako przykład, kobieta z Milton została niedawno aresztowana za prowadzenie dużej uprawy, która w ciągu dwóch lat wygenerowała 14 milionów dolarów zysku ze sprzedaży marihuany. Gdyby ta nowa propozycja była już wcielona w życie, kobieta musiałaby zapłacić prawie 3 miliony dolarów podatku, w oparciu o obecną stawkę podatku od sprzedaży konopi indyjskich wynoszącą od 17 do 20 procent.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Olej CBD FORTE 1000 mg

  79 
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289 
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85 
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179 
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 

Mogą Cię zainteresować