- Reklama -
Banner

Marynarka Wojenna USA łagodzi podejście do marihuany wśród rekrutów

W obliczu trwającego kryzysu rekrutacyjnego, Marynarka Wojenna USA podejmuje kroki w celu zwiększenia liczby rekrutów, zmieniając politykę dotyczącą marihuany.

W ramach nowych wytycznych, rekruci przybywający do ośrodka szkoleniowego Recruit Training Command, którzy wstępnie uzyskują pozytywny wynik testu na obecność THC – głównego psychoaktywnego składnika marihuany – nie będą już automatycznie odsyłani do domu.

Zmiana polityki w odpowiedzi na zmiany w prawie

Adm. James Waters, dyrektor działu planów i polityki personalnej Marynarki, podkreślił, że celem tej zmiany jest odzwierciedlenie aktualnego stanu prawnego dotyczącego marihuany w społeczeństwie.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Zdajemy sobie sprawę, że wiele stanów zalegalizowało marihuanę,” stwierdził, dodając, że łagodniejsze podejście do wyników testów na THC jest ograniczone tylko do marihuany i nie dotyczy innych narkotyków.

Ta polityka wpisuje się w szereg działań podjętych przez wojsko w celu zwalczania niedoborów rekrutacyjnych. Marynarka Wojenna, aby osiągnąć cel rekrutacyjny na rok 2024, zakładający pozyskanie 40,000 nowych członków, dąży do zmniejszenia liczby osób rezygnujących z obozu szkoleniowego, co obecnie wynosi około 10%.

W ciągu ostatnich lat, zwłaszcza po zalegalizowaniu konopi, różne oddziały wojskowe informowały swoje szeregi o specyficznych zasadach dotyczących konopi. Marynarka Wojenna już w 2018 roku poinformowała, że jej członkowie nie mogą używać produktów z CBD i konopi, niezależnie od ich legalności. W 2022 roku, Kolegium Wojenne Marynarki Wojennej ostrzegło żołnierzy i marynarzy przed nowymi produktami z konopi na rynku.

Weterani wojskowi a marihuana

Weterani wojskowi od dawna są siłą napędową ruchu na rzecz reformy narkotykowej, częściowo dlatego, że używali marihuany do leczenia problemów zdrowotnych, takich jak zespół stresu pourazowego i jako alternatywę dla opioidów.

Wcześniejsze badania wykazały, że 6 na 10 weteranów popiera legalizację marihuany, a ponad 72% popiera możliwość legalnego zalecania marihuany przez lekarzy z Departamentu Spraw Weteranów (VA).

W Kongresie trwają działania mające na celu umożliwienie lekarzom VA wydawania zaleceń dotyczących medycznej marihuany weteranom mieszkającym w stanach, gdzie jest ona legalna.

Podsumowanie

Zmiana polityki Marynarki Wojennej USA wobec marihuany, odzwierciedlająca zmiany w społeczeństwie i prawie, podkreśla ewolucję w podejściu do rekrutów używających marihuany. Inicjatywa ta, wraz z podobnymi działaniami innych gałęzi sił zbrojnych, ma na celu zminimalizowanie utraty potencjalnych rekrutów, jednocześnie dostosowując się do zmieniających się społecznych i prawnych realiów dotyczących marihuany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować