- Reklama -
Banner

Marihuana na szumy uszne? 80% pacjentów widzi poprawę

Nowe badanie wykazało, że użytkowanie konopi jest powszechne wśród pacjentów z szumami usznymi – a zdecydowana większość zgłasza, że pomaga w łagodzeniu objawów. Opublikowane w lutym badanie, które ukazało się w Journal of Otolaryngology – Head & Neck Surgery, jest uważane za pierwsze, które bada stosowanie konopi i jego wpływ na pacjentów z szumami usznymi.

Szum uszny to stan, w którym osoba słyszy dźwięki, które nie pochodzą z zewnętrznego źródła, takie jak szumienie, dzwonienie, buczenie lub świszczenie. Może być związane z rodzajem utraty słuchu, chorobą – taką jak choroba Ménière’a, cukrzycą, zaburzeniami tarczycy lub skutkiem ubocznym leków.

Wiadomo, że konopie indyjskie modulują nadpobudliwość neuronów, zapewniają ochronę przed uszkodzeniem słuchu i były stosowane w leczeniu wielu chorób, które mają fizjologiczne podobieństwa do szumu w uszach. Celem tego badania było zbadanie pacjentów zgłaszających się z szumami usznymi pod kątem ich perspektyw i wzorców używania konopi indyjskich.

- Reklama -
Growbox.pl - sklep z akcesoriami do uprawy roślin

W Wielkiej Brytanii ponad siedem milionów ludzi cierpi na długotrwałe szumy uszne, a liczba ta ma znacząco wzrosnąć w ciągu najbliższej dekady. Może to znacząco wpłynąć na jakość życia, wpływając na sen, koncentrację, nastrój.

Około połowa tych pacjentów doświadcza objawów psychiatrycznych, takich jak lęk i depresja. Nie ma lekarstwa na szumy uszne, a obecne terapie obejmują leki przeciwdepresyjne, leki przeciwlękowe oraz terapia poznawczo-behawioralna (CBT).

Badacze przeprowadzili ankietę wśród 45 pacjentów w średnim wieku 56 lat, aby ocenić ich postrzeganie problemu, podejście do niego i wzorce użytkowania konopi. Według wyników badań, 96% pacjentów stwierdziło, że rozważaliby stosowanie konopi jako metody leczenia szumów usznych.

Marihuana łagodzi objawy szumów usznych? 80% pacjentów widzi poprawę

Z tych pacjentów, którzy używali marihuany, 80% stwierdziło, że pomogła im w łagodzeniu objawów związanych ze szumami usznymi, takich jak zawroty głowy, lęki, bóle ciała i zaburzenia snu. Większość pacjentów powiedziała, że korzystała lub wolałaby korzystać z produktów spożywczych z THC, niektórzy używali tabletek, palili/waporyzowali konopie, stosowali vape peny, oleje oraz kremy.

Prawie wszyscy (98% pacjentów) powiedzieli, że chętnie dowiedzieliby się więcej o marihuanie, gdyby okazało się, że pomaga w leczeniu schorzeń związanych z trąbą słuchową.

Mimo ograniczeń badania, w tym faktu, że nie uwzględniło ono czasu trwania ani nasilenia objawów trąbki słuchowej u pacjentów, autorzy stwierdzają: “Wyniki tego badania pokazują aktywne zainteresowanie pacjentów z szumami usznymi rozważeniem marihuany jako potencjalnego leczenia uzupełniającego do łagodzenia objawów. Ponadto, stosowanie marihuany jest powszechne i może przynosić korzyści tej grupie pacjentów”.

Wyniki tych badań mogą służyć jako wsparcie dla dalszych badań, a lekarze mogą pomóc pacjentom w zrozumieniu leczenia marihuaną u tej grupy pacjentów, ponieważ obecnie większość pacjentów pozyskuje informacje na temat marihuany z “nie-medycznych” źródeł.

“Te dane mogą stanowić podstawę dla dalszych badań klinicznych i badań nad stosowaniem marihuany w łagodzeniu objawów trąbki słuchowej” – podsumowują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować