Marihuana lekarstwem na uzależnienie od kokainy?

Powszechnie wiadomo, że mózg i ciało zawiera receptory, które wiążą się z tetrahydro-kannabinolem (THC) psychoaktywnym składnikiem marihuany, jak również ciało naturalnie wytwarza substancje znane jako kannabinoidy, które wiążą się z tymi receptorami. 

marihuana-na-uzaleznienie od kokainy
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Znane są dwa receptory kannabinoidowe – CB1 znajduje się w neuronach w mózgu i rdzeniu kręgowym, i CB2, który znajduje się głównie w komórkach układu odpornościowego. Przed badaniami opublikowanymi przez National Institute on Drug Abuse, nie było wiadomo, czy receptory CB2 można znaleźć w neuronach w mózgu i jaką rolę mogą one odgrywać w funkcjonowaniu mózgu.

W tym badaniu, naukowcy stwierdzili, że receptory CB2 znajdują się w neuronach zawierających dopaminę w brzusznej części nakrywki śródmózgowia, obszarze mózgu, który jest zaangażowany w układ nagrody i uzależnienia od narkotyków. 

Aktywacja tych receptorów spowodowała zmniejszenie konsumpcji kokainy u myszy, co wskazuje na rolę tych receptorów w regulowaniu systemu nagrody przy używaniu kokainy. Wyniki te pokazują, że marihuana, której kannabinoidy aktywują receptor CB2, może być skuteczną metodą leczenia uzależnienia od kokainy. 

Oczywiście potrzebne są dalsze badania, aby zrozumieć jaką rolę pełnią receptory CB1 i CB2 na prawidłowe funkcjonowanie mózgu i nadużywanie narkotyków

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -