- Reklama -
Banner

Marihuana lekarstwem na uzależnienie od kokainy?

Powszechnie wiadomo, że mózg i ciało zawiera receptory, które wiążą się z tetrahydro-kannabinolem (THC) psychoaktywnym składnikiem marihuany, jak również ciało naturalnie wytwarza substancje znane jako kannabinoidy, które wiążą się z tymi receptorami. 

Znane są dwa receptory kannabinoidowe – CB1 znajduje się w neuronach w mózgu i rdzeniu kręgowym, i CB2, który znajduje się głównie w komórkach układu odpornościowego. Przed badaniami opublikowanymi przez National Institute on Drug Abuse, nie było wiadomo, czy receptory CB2 można znaleźć w neuronach w mózgu i jaką rolę mogą one odgrywać w funkcjonowaniu mózgu.

W tym badaniu, naukowcy stwierdzili, że receptory CB2 znajdują się w neuronach zawierających dopaminę w brzusznej części nakrywki śródmózgowia, obszarze mózgu, który jest zaangażowany w układ nagrody i uzależnienia od narkotyków. 

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Aktywacja tych receptorów spowodowała zmniejszenie konsumpcji kokainy u myszy, co wskazuje na rolę tych receptorów w regulowaniu systemu nagrody przy używaniu kokainy. Wyniki te pokazują, że marihuana, której kannabinoidy aktywują receptor CB2, może być skuteczną metodą leczenia uzależnienia od kokainy. 

Oczywiście potrzebne są dalsze badania, aby zrozumieć jaką rolę pełnią receptory CB1 i CB2 na prawidłowe funkcjonowanie mózgu i nadużywanie narkotyków

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować