- Reklama -
Banner

Lublin: Pół hektara konopi wyrośnie w centrum osiedla

Lubelska firma zajmująca się uprawą i przetwórstwem konopi włóknistych wydzierżawiła pole przy ul. Jantarowej na Węglinie Południowym. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pole znajduje się w centrum osiedla pomiędzy blokami, a firma Hemplab będzie na nim prowadziła uprawę konopi włóknistych.

Wydzierżawiona ziemia należy do jednego z najpopularniejszych rolników w Lublinie, który zamiast sprzedać ją deweloperom, postanowił wydzierżawić ją pod uprawę konopi.

Na obszarze 0,5 hektara jeszcze w ubiegłym tygodniu rósł rzepak, ale tydzień temu pole zostało zaorane, a wokół niego postawiono ogrodzenie. Okoliczni mieszkańcy zaniepokoili się, ponieważ myśleli, że działka została sprzedana deweloperowi. Na szczęście zamiast kolejnego bloku będą mogli napawać się widokiem konopi.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Dzierżawimy 50 hektarów plantacji konopi włóknistych na terenie województwa lubelskiego. Niestety, najbliższa plantacja znajduje się około 40 kilometrów od siedziby naszej firmy. Na początku roku wpadliśmy na pomysł utworzenia testowej plantacji konopi włóknistych na polu przy ul. Jantarowej” – powiedział prezes firmy Szymon Włodarczyk w rozmowie ze SpottedLublin.pl.

Na wydzierżawionym terenie zostały już wysiane konopie włókniste, które zaczną kiełkować za 1-2 tygodnie. Pod koniec września mieszkańcy będą mogli podziwiać 3-4 metrowe rośliny konopi, które z pewnością są bardziej atrakcyjne wizualnie, niż kolejny betonowy blok.

źródło: SpottedLublin.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować