- Reklama -
Banner

Legalizacja marihuany wysyła psy policyjne na emeryturę

W stanie Minnesota zalegalizowano marihuanę, a efektem tej decyzji jest fakt, że niektóre psy policyjne tracą swoje prace. Wobec czworonożnych oficerów, takich jak Jango, 9-letni owczarek niemiecki, oraz Cobra, 10-letni malinois, zaplanowane jest ich przejście na emeryturę tuż po wejściu w życie nowego prawa 1 sierpnia, jak informuje USA Today.

W niektórych stanach psy policyjne tracą pracę, ponieważ departamenty przestają je szkolić w tej dziedzinie. Jeśli trend legalizacji marihuany będzie się utrzymywał, prawdopodobne jest, że nigdy więcej nie zostaną one wyszkolone w tej specjalności. Tymczasem koty zadowolone grzeją się w domach, nieświadome, że niektóre zwierzęta muszą pracować, aby zapewnić sobie byt.

Jango i Cobra to doświadczone psy służbowe, które są już na końcu swojej kariery. Ich wczesna emerytura rozpocznie się we wrześniu.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Chociaż psy takie jak Jango i Cobra mogą stracić pracę, policja nadal jest zainteresowana psim rynkiem pracy. Jest jeszcze wiele nielegalnych narkotyków, od kokainy do opioidów, które mogą wywąchać swoimi czułymi nosem. Niemniej jednak, zdaje się, że nie można “oduczyć” psa. Dlatego wszyscy psi oficerowie, którzy nadal reagują na zapach marihuany, są zwalniani. Mogliby narazić przeszukania na kompromitację i wprowadzić ludzkich policjantów w kłopoty.

Jak powiedział szeryf hrabstwa Talbot, Joe Gamble, według USA Today, decyzja Sądu Najwyższego z 2005 roku oznacza, że jeśli pies wykryje narkotyki podczas kontroli drogowej, policjant ma prawo przeszukać twój samochód bez nakazu. Dodaje, że kiedy pies wyczuł marihuanę w samochodzie, często prowadziło to do odkrycia nielegalnej broni palnej lub innych narkotyków.

Jednak jeśli takie przeszukania doprowadziłyby do procesu sądowego, przeszukanie mogłoby być zakwestionowane, jeśli pies był wyszkolony w wykrywaniu marihuany. To jest powód, dla którego Raven, bardzo dobry labrador retriever, przeszedł na emeryturę 1 lipca. Następnie jest jeszcze pies Kato, który został przeniesiony do pracy patrolowej, podobnie jak Jango i Cobra w Minnesocie. Kato teraz staje przed wyborem emerytury lub sprzedaży do departamentu policji w stanie, gdzie marihuana jest nadal nielegalna.

Zdaje się, że psy policyjne bardzo starają się być dobrymi psami policyjnymi i zadowolić swoich ludzkich oficerów. Lawrence Myers, emerytowany profesor Uniwersytetu Auburn, który badał psy detektywistyczne, powiedział USA Today, że chociaż psy są “wspaniałym narzędziem”, są też podatne na uprzedzenia. Śledztwo przeprowadzone w 2019 roku przez Louisville Courier Journal wykazało, że w prawie połowie z 139 kontroli drogowych od 2017 roku, podczas których psy służbowe wskazały obecność narkotyków wewnątrz pojazdu, nie znaleziono żadnych.

Byłem ekspertem w nie wiem ilu ile sprawach dotyczących wszystkiego, łącznie z narkotykami,” powiedział Myers. “I w niektórych przypadkach obawiam się, że niektórzy oficerowie traktowali psa jak nakaz przeszukania na smyczy.”

Chociaż wiele policyjnych psów jest adoptowanych przez ich opiekunów, organizacje takie jak Mission K9 mogą nawet pomóc adoptować emerytowanego psa policyjnego, oferując jednocześnie usługi rehabilitacyjne. Poza pomaganiem tym psom wrócić do życia cywilnego, pomagają również w rehabilitacji bardzo odważnych psów policyjnych, które przeżyły traumę podczas służby.

To fascynujące, jak prawne zmiany dotyczące konopi mogą wpływać na tak wiele aspektów naszego społeczeństwa, w tym na psy policyjne i ich funkcje. Ta historia podkreśla znaczenie adaptacji, zarówno dla ludzi, jak i dla naszych czworonożnych partnerów, w odpowiedzi na zmieniające się realia prawne i społeczne. Niemniej jednak, choć niektóre psy mogą być zmuszone do przejścia na emeryturę lub zmiany zadań, istnieje wiele sposobów, aby pomóc im przystosować się do ich nowego życia i aby nadal czuły się potrzebne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować