- Reklama -
Banner

Legalizacja marihuany nie ma wpływu na sprzedaż alkoholu

Legalizacja marihuany nie spowodowała zmniejszenia sprzedaży alkoholu w latach, w których Kolorado, Waszyngton i Oregon zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych – wynika z nowego badania przeprowadzonego przez Distilled Spirits Council.

Rada ds. Destylowanych Alkoholi przeanalizowała dane dotyczące sprzedaży alkoholu przed i po legalizacji, aby ustalić, czy reforma prawa związanego z konopiami wpłynęła na sprzedaż napojów alkoholowych, piwa lub wina w stanach, które zalegalizowały marihuanę.

“Mówiąc wprost, dane pokazują, że nie było żadnego wpływu na sprzedaż napojów spirytusowych po legalizacji marihuany rekreacyjnej” – powiedział w czwartkowym komunikacie prasowym główny ekonomista DSC David Ozgo.

“Mijają cztery lata od rozpoczęcia detalicznej sprzedaży marihuany rekreacyjnej w stanie Kolorado i Waszyngton oraz trzy lata w Oregonie, a w każdym z tych rynków sprzedaż alkoholu pozostaje bez zmian” – powiedział. “Zrobiliśmy to badanie, ponieważ krąży wiele dezinformacji o wpływie legalizacji marihuany rekreacyjnej na sprzedaż alkoholu.”

W rzeczywistości sprzedaż alkoholu w przeliczeniu na jednego mieszkańca nieznacznie wzrosła w latach po legalizacji. Sprzedaż wzrosła o 7,6 procent w Kolorado, o 5,4 procent w Waszyngtonie i o 3,6 procent w Oregonie.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

sprzedaz alkoholu po legalizacji marihuany

Stowarzyszenie handlowe przeanalizowało również sprzedaż piwa i wina w tym samym okresie. W przypadku piwa sprzedaż spadła nieznacznie, o 3,6 procent w Kolorado, o 2,3 procent w Waszyngtonie i o 3,6 w Oregonie. Wyniki te są jednak zgodne z tendencją we wszystkich stanach.

sprzedaz alkoholu po legalizacji marihuany 1

Sprzedaż wina była różna we wszystkich trzech stanach: wzrost o 3,2 procent w Kolorado, spadek o 3,1 procent w Waszyngtonie i wzrost o 0,7 procent w Oregonie.

sprzedaz wina po legalizacji marihuany

Distilled Spirits Council wykorzystał również swoją analizę jako okazję do włączenia swoich zaleceń politycznych dla prawodawców w stanach rozważających legalizację marihuany. Podczas gdy DSC odmówił zajęcia stanowiska w sprawie legalizacji, podzielił się on wykazem zaleceń, począwszy od sprawiedliwych podatków od konopi i alkoholu po wymogi dotyczące zawartości THC.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować