- Reklama -
Banner

Legalizacja marihuany do celów medycznych nie zwiększa jej używania wśród nastolatków

Coraz więcej państw i stanów legalizuje medyczną marihuanę. Najnowsze badania wskazują, że zwiększenie dostępu do konopi indyjskich stosowanych do celów medycznych nie zwiększa używania marihuany przez młodych ludzi.

“Nie znaleźliśmy dowodów na to, że wprowadzenie [medycznej marihuany] może wpłynąć na wyniki [używanie marihuany] zarówno dla kobiet i mężczyzn w wieku 12-17 lat” – napisali naukowcy z Columbia University w czasopiśmie Prevention Science.

“Ze względu na obawy związane z rozwojem młodych ludzi, przepisy dotyczące medycznej marihuany są wyraźnie zaprojektowane tak, aby ograniczyć dostęp dla młodzieży. W związku z tym, że nie wykazaliśmy zmian w wynikach używania marihuany wśród młodzieży, wskazuje to, że przepisy dotyczące medycznej marihuany są wdrażane zgodnie z zamierzeniami.”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Chociaż badanie wykazało, że przepisy dopuszczające stosowanie konopi w celach leczniczych nie są związane ze zwiększonym jej używaniem przez młodzież, to badania wykazały wzrost jej konsumpcji wśród osób w wieku powyżej 26 lat.

“Badania wykazały, że nie było istotnego statystycznie wzrostu w ciągu ostatniego miesiąca po wprowadzeniu dostępu do medycznej marihuany wśród mężczyzn i kobiet w wieku 12-17 lat lub 18-25 lat. Jednak wzrost konsumpcji marihuany wśród kobiet i mężczyzn powyżej 26 lat był statystycznie istotny.”

Te same badania wykazały wzrost dziennego spożycia marihuany wśród mężczyzn w wieku od 18 do 25 lat.

Badania zostały opublikowane w ubiegły weekend i były one finansowane przez National Institute on Drug Abuse.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować