- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Legalizacja marihuany do celów medycznych nie zwiększa jej używania wśród nastolatków

Coraz więcej państw i stanów legalizuje medyczną marihuanę. Najnowsze badania wskazują, że zwiększenie dostępu do konopi indyjskich stosowanych do celów medycznych nie zwiększa używania marihuany przez młodych ludzi.

Rząd zalegalizuje medyczną marihuanę
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

“Nie znaleźliśmy dowodów na to, że wprowadzenie [medycznej marihuany] może wpłynąć na wyniki [używanie marihuany] zarówno dla kobiet i mężczyzn w wieku 12-17 lat” – napisali naukowcy z Columbia University w czasopiśmie Prevention Science.

“Ze względu na obawy związane z rozwojem młodych ludzi, przepisy dotyczące medycznej marihuany są wyraźnie zaprojektowane tak, aby ograniczyć dostęp dla młodzieży. W związku z tym, że nie wykazaliśmy zmian w wynikach używania marihuany wśród młodzieży, wskazuje to, że przepisy dotyczące medycznej marihuany są wdrażane zgodnie z zamierzeniami.”

Chociaż badanie wykazało, że przepisy dopuszczające stosowanie konopi w celach leczniczych nie są związane ze zwiększonym jej używaniem przez młodzież, to badania wykazały wzrost jej konsumpcji wśród osób w wieku powyżej 26 lat.

“Badania wykazały, że nie było istotnego statystycznie wzrostu w ciągu ostatniego miesiąca po wprowadzeniu dostępu do medycznej marihuany wśród mężczyzn i kobiet w wieku 12-17 lat lub 18-25 lat. Jednak wzrost konsumpcji marihuany wśród kobiet i mężczyzn powyżej 26 lat był statystycznie istotny.”

- Reklama - Cannabis Light logo

Te same badania wykazały wzrost dziennego spożycia marihuany wśród mężczyzn w wieku od 18 do 25 lat.

Badania zostały opublikowane w ubiegły weekend i były one finansowane przez National Institute on Drug Abuse.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -