Łapówka za wprowadzenie do obrotu medycznej marihuany. CBA zatrzymało dwóch mężczyzn na gorącym uczynku

Funkcjonariusze CBA zatrzymali dwie osoby, które w zamian za łapówkę chciały wprowadzić na rynek medyczną marihuanę. Podejrzani zostali złapani na gorącym uczynku po zawarciu “porozumienia”.

Łapówka za medyczną marihuanę - CBA zatrzymało dwóch mężczyzn
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Jednym z zatrzymanych jest przewodniczący Komisji ds. Produktów Leczniczych, prof. Aleksander M., wieloletni ekspert WHO oraz przedstawiciel Polski w Farmakopei Europejskiej – informuje portal niezależna.pl.

Zatrzymany został nie tylko Przewodniczący Komisji ds. Produktów Leczniczych – Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPLWMiPB), ale także prezes zarządu podwarszawskiej spółki działającej w branży farmaceutycznej, który chciał wprowadzić do obrotu medyczną marihuanę.

Agenci CBA ustalili, że zatrzymani mężczyźni powoływali się na wpływy w instytucjach państwowych i podjęli się uzyskania pozytywnej decyzji w sprawie wprowadzenia do obrotu medycznej marihuany. Jeden z zatrzymanych urzędników oczekiwał łapówki w formie gotówki, a także udziału w spółce, zatrudnienia na stanowisku menadżerskim i zatrudnienia w spółce osób z rodziny.

Mężczyźni zostali zatrzymani przez CBA w trakcie podpisywania umowy dotyczącej wprowadzenia do obrotu medycznej marihuany. Agenci CBA zabezpieczyli dowody w miejscach pracy i zamieszkania zatrzymanych mężczyzn.

Agenci ustalili, że w zamian za możliwość wprowadzenia do obrotu medycznej marihuany przez przewodniczącego URPLWMiPB, ten oczekiwał wynagrodzenia w formie gotówki, udziałów w spółkach oraz zatrudnienia siebie i członków rodziny w spółkach. Zebrane materiały mają trafić do prokuratury w celu rozpoczęcia śledztwa i postawienia zarzutów.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -