- Reklama -
Banner

Łapówka za wprowadzenie do obrotu medycznej marihuany. CBA zatrzymało dwóch mężczyzn na gorącym uczynku

Funkcjonariusze CBA zatrzymali dwie osoby, które w zamian za łapówkę chciały wprowadzić na rynek medyczną marihuanę. Podejrzani zostali złapani na gorącym uczynku po zawarciu “porozumienia”.

Jednym z zatrzymanych jest przewodniczący Komisji ds. Produktów Leczniczych, prof. Aleksander M., wieloletni ekspert WHO oraz przedstawiciel Polski w Farmakopei Europejskiej – informuje portal niezależna.pl.

Zatrzymany został nie tylko Przewodniczący Komisji ds. Produktów Leczniczych – Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPLWMiPB), ale także prezes zarządu podwarszawskiej spółki działającej w branży farmaceutycznej, który chciał wprowadzić do obrotu medyczną marihuanę.

Agenci CBA ustalili, że zatrzymani mężczyźni powoływali się na wpływy w instytucjach państwowych i podjęli się uzyskania pozytywnej decyzji w sprawie wprowadzenia do obrotu medycznej marihuany. Jeden z zatrzymanych urzędników oczekiwał łapówki w formie gotówki, a także udziału w spółce, zatrudnienia na stanowisku menadżerskim i zatrudnienia w spółce osób z rodziny.

Mężczyźni zostali zatrzymani przez CBA w trakcie podpisywania umowy dotyczącej wprowadzenia do obrotu medycznej marihuany. Agenci CBA zabezpieczyli dowody w miejscach pracy i zamieszkania zatrzymanych mężczyzn.

Agenci ustalili, że w zamian za możliwość wprowadzenia do obrotu medycznej marihuany przez przewodniczącego URPLWMiPB, ten oczekiwał wynagrodzenia w formie gotówki, udziałów w spółkach oraz zatrudnienia siebie i członków rodziny w spółkach. Zebrane materiały mają trafić do prokuratury w celu rozpoczęcia śledztwa i postawienia zarzutów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699 
 • Promocja! Arizer Air II vaporizer

  Arizer Solo 2 Vaporizer

  649 
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35 
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 

Mogą Cię zainteresować