- Reklama -
Banner

Łapówka za wprowadzenie do obrotu medycznej marihuany. CBA zatrzymało dwóch mężczyzn na gorącym uczynku

Funkcjonariusze CBA zatrzymali dwie osoby, które w zamian za łapówkę chciały wprowadzić na rynek medyczną marihuanę. Podejrzani zostali złapani na gorącym uczynku po zawarciu “porozumienia”.

Jednym z zatrzymanych jest przewodniczący Komisji ds. Produktów Leczniczych, prof. Aleksander M., wieloletni ekspert WHO oraz przedstawiciel Polski w Farmakopei Europejskiej – informuje portal niezależna.pl.

Zatrzymany został nie tylko Przewodniczący Komisji ds. Produktów Leczniczych – Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPLWMiPB), ale także prezes zarządu podwarszawskiej spółki działającej w branży farmaceutycznej, który chciał wprowadzić do obrotu medyczną marihuanę.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Agenci CBA ustalili, że zatrzymani mężczyźni powoływali się na wpływy w instytucjach państwowych i podjęli się uzyskania pozytywnej decyzji w sprawie wprowadzenia do obrotu medycznej marihuany. Jeden z zatrzymanych urzędników oczekiwał łapówki w formie gotówki, a także udziału w spółce, zatrudnienia na stanowisku menadżerskim i zatrudnienia w spółce osób z rodziny.

Mężczyźni zostali zatrzymani przez CBA w trakcie podpisywania umowy dotyczącej wprowadzenia do obrotu medycznej marihuany. Agenci CBA zabezpieczyli dowody w miejscach pracy i zamieszkania zatrzymanych mężczyzn.

Agenci ustalili, że w zamian za możliwość wprowadzenia do obrotu medycznej marihuany przez przewodniczącego URPLWMiPB, ten oczekiwał wynagrodzenia w formie gotówki, udziałów w spółkach oraz zatrudnienia siebie i członków rodziny w spółkach. Zebrane materiały mają trafić do prokuratury w celu rozpoczęcia śledztwa i postawienia zarzutów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 

Mogą Cię zainteresować