Konopie przemysłowe – największe zagrożenie dla wielkich korporacji

0
1483

W historii ludzkości konopie były używane jako ważne źródło paliwa i surowiec dla odzieży, mieszkania, a nawet żywności dla ludzi na całym świecie. Przemysłowe konopie w tym kraju były szeroko uprawiane od czasów pierwszych osadników, którzy przybyli do Ameryki na początku XVII wieku.

Tak naprawdę nawet nasi Ojcowie założyciele wiedzieli o dużych korzyściach konopi. George Washington, John Adams i Thomas Jefferson, wszyscy uprawiali konopie w swoich prywatnych gospodarstwach. Jefferson nawet powiedział, że konopie są jednym z największych i najważniejszych surowców naszego kraju.

Nawet Deklaracja niepodległości została spisana na papierze wyprodukowanym z konopi. Więc o co chodzi? W jaki sposób jeden z najbardziej uniwersalnych i przystosowanych gatunków upraw na świecie został również jednym z najbardziej politycznie kontrowersyjnych zasobów rolniczych? Na początku XX wieku roślina ta została uznana za tak niebezpieczną, że zamierzano ją zniszczyć.

Nie była niebezpieczna dla kogokolwiek, za wyjątkiem branż przemysłowych, których istnieniu ona zagrażała. Więc co zrobił establishment, wierny przemysłowym branżom, którym on służy? Zrobił to, co może najlepiej. Skłamał i w swojej propagandzie lansował konopie jako produkt związany z marihuaną. W 1947 r. Marijuana Tax Act określił konopie jako narkotyk, co wymagało od rolników specjalnego podatkowego zezwolenia na uprawę tej rośliny. W 1970 r. Controlled Substances Act uczynił uprawianie tej rośliny bez zezwolenia DEA nielegalnym. Roślina ma negatywne skojarzenia. Tu możecie być Państwo zmyleni po latach prania mózgu gdy konopie ściśle kojarzono z marihuaną. Taki związek powinien klasyfikować konopie jako narkotyk. A to nieprawda.

Proszę sprawdzić sprawozdania Kongresu na temat konopi, gdzie jest napisane: „Chociaż marihuana jest odmianą konopi, różni się ona genetycznie od konopi przemysłowych, również pod względem użycia i składu chemicznego.” A więc konopie różnią się genetycznie od narkotyku marihuany. Tak naprawdę jeśli będziecie Państwo palić cały worek konopi, nie będziecie na haju. Tymczasem roślina jest nielegalna w federalnym ustawodawstwie USA. Jak wcześniej mówiłam, nie dlatego, że jest niebezpieczna dla ludzi, ale dlatego, że jest niebezpieczna dla korporacji. Na początku XX wieku konopie mocno konkurowały z przemysłem bawełnianym i papierniczym, bo papier produkowany z drzew konkurował z ekologicznymi produktami z konopi i przemysł papierniczy mógł na tym ucierpieć.

Więc William Hurst, kongresman ze stanu Nowy Jork i jeden z największych wydawców gazet w Ameryce, rozpoczął kampanię przeciwko konopiom. Używał publikacji, aby zniekształcić społeczny wizerunek rośliny, która zagrażała jego spółce. Właściwie podczas tej kampanii powstał zwrót „yellow journalism”. Le to były lata 20. W jaki sposób propaganda nadal działa dziś? Bo zagrożenie które stanowią konopi nie odnosi się jedynie do papieru. Odrodzenie przemysłu może potencjalnie zagrozić zyskom olbrzymich korporacji, które produkują drewno, paliwo kopalne, stal, alkohol, a nawet żywnośc oprócz wielu innych rzeczy.

Również to. W 1941 r. Henry Ford nawet wyprodukował samochód w całości z konopi. Rama samochodu była 12 razy lżejsza od stali i 10 razy mocniejsza. W dodatku samochód był zasilany olejem z konopi. Czy powinnam wyjaśniać, jakie zagrożenie to stanowi dla olbrzymich spółek naftowych? Przetworzone konopi również tworzą jedno z najmocniejszych włókien, jakie znamy i jest surowcem dla budowy domów, statków, pociągów, samolotów, samochodów i praktycznie niezniszczalnej odzieży.

Ponadto, olej z nasion konopi może być przetworzony dla płynów kosmetycznych i kremów do skóry. Praktyczne zastosowania tej rośliny są nieograniczone, a przyczyna jest prosta: to jedna wielka próba zachowania zysków korporacji które zatruwają naszą planetę, niszczą nasze lasy i bankrutują świat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj