Dołącz do nas

Nauka

Konopie mogą pomóc w zapobieganiu śmierci pszczół

Pszczoła na kwiatach konopi

Naukowcy z Colorado State University Department of Soil and Crop Sciences uważają, że gwałtowny wzrost upraw konopi przemysłowych może przynieść korzyści zapylaczom, a zwłaszcza malejącej populacji pszczół.

Nowe badanie opublikowane w czasopiśmie Biomass and Bioenergy sugeruje, że konopie mogą odgrywać rolę w utrzymaniu różnorodności pszczół i mogą pomóc w zapobieganiu wyginięcia pszczół. Badania pochodzą od pszczelarzy ze Stanów Zjednoczonych, którzy zgłaszają do Departamentu Rolnictwa USA 40-procentową utratę kolonii w ciągu ostatniego roku.

Naukowcy z The Colorado State University Department of Soil and Crop Sciences odkryli, że na kwitnących roślinach konopi
zauważono 23 różne rodzaje pszczół, co wskazuje, że “konopie w agroekosystemie wspierają zapylacze”. Trzy rodzaje – w tym
europejska pszczoła miodna – stanowiły 80 procent całkowitej populacji pszczół na kwitnących kwiatach konopi.

Naukowcy zauważają, że chociaż „konopie nie wytwarzają nektaru, to bogata w pyłki natura kwiatów może sprawić, że konopie staną się cenną ekologicznie uprawą”.

Zbiory konopi w północnym Kolorado prowadzone są między końcem lipca a końcem września, kiedy według naukowców „w regionie brakuje roślin uprawnych przyjaznych dla zapylaczy”, co sprawia, że kwiaty konopi są „potencjalnie cennym źródłem pyłku dla żerujących pszczół. ”

„Konopie przemysłowe mogą odgrywać ważną rolę w zapewnianiu pszczołom trwałych opcji żywieniowych podczas sezonu uprawowego”, napisali autorzy badań.

Susz CBD Cannabis Light
Poznaj Cannabis Light
Susz CBD

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne