- Reklama -
Banner

Konopie indyjskie i psylocybina mogą poprawić skuteczność leczenia raka piersi

Zgodnie z nowymi badaniami, leki na bazie marihuany i psychodelików w połączeniu z konwencjonalnymi metodami leczenia mogą być skuteczne w walce z rakiem piersi.

W piątek firma Grace Health & Wellness (GHW) ujawniła wyniki nowego badania opublikowanego w SAGE Journals, w którym po raz pierwszy udokumentowano przypadek stosowania tych alternatywnych metod leczenia u pacjentów z rakiem.

Według GHW, u 49-letniej kobiety zdiagnozowano raka piersi w 2018 roku i przeszła ona serię konwencjonalnych terapii w połączeniu z grzybami psilocybinowymi i artykułami spożywczymi z konopi indyjskich. Ta niekonwencjonalna kombinacja terapii poprawiła ogólną skuteczność terapii.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

„Współpracujemy z pacjentami chorymi na raka, interweniując przy użyciu marihuany i psilocybiny. Są nieocenione, a ich wpływ jest ogromny” – powiedział dr Dustin Sulak, lekarz medycyny osteopatycznej i ekspert od medycznej marihuany.

„Mogą poprawić jakość życia pacjenta, złagodzić ból, depresję i lęk, jednocześnie dając psychologiczną adaptację do trudnej diagnozy i prognozy. Mogą również wzmacniać nasze wrodzone mechanizmy przeciwnowotworowe i działać addytywnie lub synergistycznie z innymi metodami leczenia”.

Konopie i psylocybina w leczeniu raka

Nowe badanie sugeruje, że stosowanie przez pacjentkę psychodelików i kannabinoidów poprawiło wyniki tradycyjnej terapii raka piersi, takich jak herceptin, taxotere (lek do chemioterapii) i perjeta.

„Opierając się na moim doświadczeniu klinicznym, wszyscy pacjenci z rakiem mogą w jakiś sposób skorzystać z odpowiedniego stosowania konopi i psilocybiny”, dodał dr Sulak.

„W przyszłości również będą one standardem, ponieważ oba mają wysoki profil bezpieczeństwa. Podczas gdy społeczność badawcza koncentruje się na efektach terapeutycznych w leczeniu schorzeń psychiatrycznych, przypadek Nicole pokazuje, że wpływają one na stany fizyczne, takie jak rak”.

GHW stwierdza również, że nowe badania sugerują, że istnieje związek między konopiami indyjskimi, psychodelikami i zmniejszonym poziomem stanu zapalnego w organizmie, poprawą zdrowia psychicznego i lepszym zarządzaniem nowotworem.

Stygmatyzacja marihuany i psylocybiny utrudnia postęp badań

Badacze zgodzili się, że stygmatyzacja konopi indyjskich i psylocybiny były jedną z przeszkód w prowadzeniu badań naukowych. Substancje te są nielegalne w wielu krajach, ale sytuacja na całym świecie nadal się poprawia, ponieważ coraz więcej uwagi przypisuje się ich właściwościom leczniczym.

„Konopie i psilocybina uratowały mi życie, ponieważ mogłam jeść, spać i funkcjonować, a nudności prawie nie istniały.” – powiedziała Nicole Di Monda, pacjentka z rakiem piersi biorąca udział w badaniu.

Te leki pochodzenia roślinnego były podawane przez męża Nicole, Jaime Brambilę, endokannabinologa, który jest również współzałożycielem i dyrektorem naukowym GHW.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 

Mogą Cię zainteresować