- Reklama -
Banner

Kongres USA stawia na psychodeliki: Rewolucja w leczeniu PTSD

Kongres Stanów Zjednoczonych przyjął ustawę o wydatkach obronnych, która przeznacza 10 milionów dolarów na finansowanie badań nad wykorzystaniem substancji psychodelicznych w leczeniu żołnierzy cierpiących na urazy mózgu i PTSD.

W ubiegłym tygodniu, ustawodawcy w Kongresie przegłosowali szeroko zakrojony projekt ustawy dotyczącej wydatków na obronność, który obejmuje fundusze na badania nad zastosowaniem psychodelików w leczeniu członków amerykańskich sił zbrojnych cierpiących na zespół stresu pourazowego (PTSD) lub urazy mózgu.

Ustawa, znana jako Ustawa o Autoryzacji Obrony Narodowej (NDAA), została przyjęta przez Senat w środę, a dzień później zatwierdzona przez Izbę Reprezentantów, kierując ją do Białego Domu celem rozpatrzenia przez prezydenta Joe Bidena.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Żołnierze otrzymają dostęp do leczenia psychodelikami

Zgodnie z ustawą, Departament Obrony ma obowiązek stworzyć system umożliwiający aktywnym żołnierzom na służbie z PTSD lub urazami mózgowymi na uczestnictwo w badaniach klinicznych nad substancjami psychodelicznymi takimi jak psylocybina, MDMA, ibogaina i 5-MeO-DMT jako metodami leczenia ich schorzeń.

Ustawa przeznacza 10 milionów dolarów na badania nad psychodelikami, które mogą być prowadzone we współpracy z instytucjami akademickimi oraz uprawnionymi agencjami federalnymi i stanowymi. Ustawa określa również 180-dniowy termin od dnia wejścia w życie ustawy na ustanowienie programu badań nad psychodelikami przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych.

Projekt ustawy dodał do NDAA republikański przedstawiciel z Teksasu,,

„Byłem zaszczycony, widząc, że kilka moich poprawek i priorytetów zostało zaakceptowanych w ostatecznej wersji ustawy, w tym badania kliniczne nad terapią psychodeliczną w leczeniu PTSD, wsparcie dla badań nad TBI oraz inne kluczowe postanowienia, które zapewnią bezpieczniejsze i silniejsze Stany Zjednoczone,” powiedział Morgan Luttrell – członek zarówno Komitetu Sił Zbrojnych Izby, jak i Komitetu Konferencyjnego NDAA, który uzgadniał różnice w odrębnych ustawach dotyczących wydatków obronnych uchwalonych przez Senat i Izbę.

Ustawa nazwana na cześć poległego członka Navy SEALs

Poprawka Luttrella dotycząca badań nad psychodelikami do NDAA została oparta na Akcie Terapii Psychodelicznej Douglasa Mike’a Daya mającym na celu ratowanie życia, przedstawionym przez innego republikanina z Teksasu, Dana Crenshawa. Ustawa została nazwana na cześć Douglasa „Mike’a” Daya, członka SEAL, który odniósł liczne rany postrzałowe podczas służby w Iraku, a później popełnił samobójstwo.

„Kiedy myślisz o bohaterze, myślisz o kimś takim jak Mike,” powiedział Crenshaw. „Jednak jak wielu innych wojowników, po powrocie do domu Mike rozpoczął zupełnie inną, bardziej podstępną walkę. Walkę z demonami, które go śledziły.”

Crenshaw po raz pierwszy przedstawił projekt ustawy w 2019 roku. Izba przyjęła ustawę jako część NDAA w zeszłym roku, ale Senat nie uwzględnił postanowień dotyczących badań nad psychodelikami w ostatecznej wersji ustawy o wydatkach obronnych.

„Musimy myśleć nieszablonowo,” powiedział Crenshaw podczas konferencji prasowej w czerwcu, prezentując tegoroczną wersję ustawy. „Nigdy nie zrozumiemy, do jakiego stopnia psychodeliki mogą pomóc naszym żołnierzom, dopóki nie zaczniemy przeprowadzać niezbędnych badań klinicznych w kontrolowanym środowisku.”

Poparcie dla psychodelików w leczeniu problemów psychicznych

Projekt ustawy Crenshawa o badaniach nad psychodelikami uzyskał szerokie poparcie dwupartyjne, w tym współsponsorowanie przez progresywnych demokratów, przedstawiciela Ro Khanny z Kalifornii i przedstawicielkę Alexandrię Ocasio-Cortez z Nowego Jorku.

To potężne substancje, nie chcę im umniejszać,” powiedziała Ocasio-Cortez dziennikarzom podczas konferencji prasowej na Kapitolu w lecie. „Ale mają również potężny potencjał.” Luttrell powiedział wówczas, że ustawa da żołnierzom, którzy doświadczyli niszczycielskich skutków wojny, nowe opcje leczenia ich obrażeń.

To alternatywa. To nie jest rozwiązanie na wszystko. Nigdy byśmy tego nie powiedzieli,” powiedział. „To kolejne narzędzie, które możesz umieścić w swoim przysłowiowym kuferku narzędziowym, aby poprawić swoją jakość życia.”

NDAA otrzymała ostateczne zatwierdzenie przez Kongres w czwartek i została wysłana do Białego Domu. Według raportu CNBC, oczekuje się, że prezydent Joe Biden podpisze tę ustawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 

Mogą Cię zainteresować