- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Komisja parlamentu Wielkiej Brytanii popiera dekryminalizację narkotyków

Brytyjska Izba Gmin wzywa rząd do dekryminalizacji narkotyków i przyjęcia innych metod redukcji szkód w celu zatrzymania rosnącego kryzysu przedawkowań. Najnowsze badania pokazują, że w Londynie codziennie spożywa się 23 kg kokainy o rynkowej wartości 2,75 mln funtów. Eksperci podkreślili, że to dwukrotnie więcej niż w jakiejkolwiek innej stolicy w Europie.

legalizacja narkotykow
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

„Zalecamy radykalną zmianę brytyjskiej polityki narkotykowej z wymiaru sprawiedliwości na podejście zdrowotne. Podejście ukierunkowane na zdrowie i redukcję szkód przyniosłoby nie tylko korzyści tym, którzy używają narkotyki, ale zmniejszyłoby szkody i koszty dla szerszych społeczności ”, czytamy w raporcie opublikowanym w środę przez Komitet Zdrowia i Opieki Społecznej.

„Dekryminalizacja posiadania na własny użytek oszczędza pieniądze z systemu sądownictwa karnego, który jest bardziej efektywnie inwestowany w zapobieganie i leczenie narkomanii”.

„Każdej śmierci spowodowanej narkotykami można uniknąć. Jednak Wielka Brytania, a zwłaszcza Szkocja posiadają najwyższe w Europie wskaźniki zgonów związanych z narkotykami. Dowody, które usłyszeliśmy, prowadzą nas do wniosku, że brytyjska polityka antynarkotykowa zawodzi.”

Izba Gmin stwierdziła, że sama dekryminalizacja „nie będzie skuteczna bez inwestowania w całościową redukcję szkód, wsparcie i leczenie uzależnienia od narkotyków”. W tym celu wyraża także poparcie dla programów wymiany strzykawek, usług kontroli narkotyków, bezpiecznych możliwości konsumpcji oraz leczenie wspomagane heroiną.

- Reklama - Cannabis Light logo

Według Izby Gmin te składniki „mogą odgrywać ważną rolę w zapobieganiu zgonom wśród osób zażywających narkotyki, a także w ochronie ich społeczności poprzez zmniejszenie szkód związanych ze stosowaniem używanych strzykawek i przestępstw związanych z narkotykami”.

Czy Wielka Brytania pójdzie drogą Portugalii?

Jeśli chodzi o propozycję usunięcia sankcji karnych za posiadanie narkotyków, komisja napisała o sukcesie tej polityki w Portugalii, gdzie dekryminalizacja została wprowadzona w życie w 2001 roku.

„Podczas naszej wizyty w Portugalii zobaczyliśmy system charakteryzujący się pozytywnym podejściem do użytkowników narkotyków, który dostrzegł wpływ chaotycznego stylu życia na zaangażowanie w wsparcie i leczenie”, mówi raport. Piszą, że model portugalski „miał pozytywny wpływ na piętno” i doprowadził do „dramatycznego spadku liczby zgonów związanych z narkotykami… bez znacznego wzrostu używania narkotyków”.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

„Wszyscy, których spotkaliśmy w Portugalii, zaangażowani w tę dziedzinę polityki, byli bardzo pozytywnie nastawieni do swojego modelu”, powiedzieli ustawodawcy. „Na wstępie doszło do znacznego sprzeciwu, ale teraz istnieje konsensus polityczny i nikt nie chciałby wrócić do karania konsumentów narkotyków. Niektórzy z tych, których spotkaliśmy, byli zdania, że następnym krokiem powinna być legalizacja i regulacja, aby umożliwić generowanie dochodów z podatków i kontrolę jakości. ”

„Wysiłki mające na celu poprawę niedopuszczalnie wysokich wskaźników zgonów związanych z narkotykami zostałyby wzmocnione poprzez wyraźne przeformułowanie używania narkotyków jako kwestii zdrowotnej, a nie karnej”. – czytamy w podsumowaniu raportu.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -