- Reklama -
Banner

Kolorado generuje większe przychody ze sprzedaży marihuany niż alkoholu

Stan Kolorado, który uznawany jet za ojca legalnej marihuany w Stanach Zjednoczonych, w ostatnim roku wygenerował więcej wpływów z podatków ze sprzedaży marihuany, niż ze sprzedaży alkoholu.

Dane opublikowane przez Colorado Department of Revenue wskazują, że stan zebrał ponad 70 mln $ ze sprzedaży marihuany, a ze sprzedaży alkoholu 42 mln$.

Dokładne rachunki z początku tego tygodnia pokazują, że stan Kolorado zdobył imponujące 69.898.095$ z wpływów podatkowych ze sprzedaży marihuany w roku podatkowym 2014/2015, w tym 43.938.721 z 10-cio procentowego podatku ze sprzedaży detalicznej i 25.959.338 z 15 procentowego podatku od sprzedaży hurtowej.

- Reklama -
Growbox.pl - sklep z akcesoriami do uprawy roślin

Jednym z powodów dlaczego przemysł marihuany generuje dużo więcej przychodów niż alkohol jest to, że klienci zazwyczaj wydają więcej pieniędzy na trawkę niż na alkohol. Kolejnym jest to, że system podatków ze sprzedaży zioła w Kolorado jest skonfigurowany na zarabianie dużych pieniędzy. Oprócz zwykłego podatku od sprzedaży (2,9%), 10 procent jest pobierane ze sprzedaży detalicznej i 15% od transakcji hurtowych, więc mniej więcej 28% każdej transakcji trafia do kasy Kolorado.

To szalone, ile przychodów nasz stan marnował przez sprzedaż marihuany jedynie na czarnym rynku. Ale bardziej szalone jest to, że wiele stanów nadal to robi. Dochody z podatków to tylko jeden z wieku powodów, aby zastąpić zakaz marihuany w legalny, regulowany rynek.”

 

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować