Kofi Annan wzywa Światową Organizację Zdrowia do prawnego uregulowania narkotyków

19 maja odbyła się 68 edycja Światowego Zgromadzenia Zdrowia, czyli najwyższego organu decyzyjnego Światowej Organizacji Zdrowia.

kofi annan dekryminalizacja narkotykow
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Podczas zgromadzenia, oprócz Kofiego Anana, byłego sekretarza generalnego ONZ i członka Światowej Komisji ds Narkotyków, pojawiła się Margaret Chan – dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO); Ruth Dreifuss – były prezydent Szwajcarii i ministrowie zdrowia z Kolumbii, Meksyku, Norwegii, Szwajcarii,Urugwaju, Holandii, Australii, Senegalu, Nowej Zelandii, Albanii i Gwatemali.

Impreza zwróciła uwagę setek specjalisów w zakresie zdrowia publicznego, ekspertów w dziedzinie praw człowieka i zwolenników reformy polityki narkotykowej.

“Uważam, że narkotyki zniszczyły wiele ludzkich istnień, ale zła polityka rządu zniszczyła ich o wiele więcej”, powiedział Kofi Anna i wezwał przedstawicieli państw do dekryminalizacji narkotyków.

“Musimy uregulować rynek narkotyków, ponieważ są one bardzo ryzykowne. Narkotyki są o wiele bardziej niebezpieczne, kiedy są produkowane i sprzedawane przez przestępców, którzy nie martwią się o jakiekolwiek środki bezpieczeństwa. Regulacje prawne będą chronić życie. Konsumenci muszą być świadomi tego, co biorą i muszą wiedzieć o zagrożeniach dla zdrowia i jak je zminimalizować.”

Zgromadzenie było jedną z debat na drodze do Specjalnej Sesji ONZ zaplanowanej na kwiecień 2016, w której wezmą udział ministrowie i inni wysoko postawieni urzędnicy z krajów na całym świecie, aby zmienić stosunek na temat globalnej polityki narkotykowej.

źródło: tdpf.org.uk

 

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -