- Reklama -
Banner

Kofi Annan wzywa Światową Organizację Zdrowia do prawnego uregulowania narkotyków

19 maja odbyła się 68 edycja Światowego Zgromadzenia Zdrowia, czyli najwyższego organu decyzyjnego Światowej Organizacji Zdrowia.

Podczas zgromadzenia, oprócz Kofiego Anana, byłego sekretarza generalnego ONZ i członka Światowej Komisji ds Narkotyków, pojawiła się Margaret Chan – dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO); Ruth Dreifuss – były prezydent Szwajcarii i ministrowie zdrowia z Kolumbii, Meksyku, Norwegii, Szwajcarii,Urugwaju, Holandii, Australii, Senegalu, Nowej Zelandii, Albanii i Gwatemali.

Impreza zwróciła uwagę setek specjalisów w zakresie zdrowia publicznego, ekspertów w dziedzinie praw człowieka i zwolenników reformy polityki narkotykowej.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Uważam, że narkotyki zniszczyły wiele ludzkich istnień, ale zła polityka rządu zniszczyła ich o wiele więcej”, powiedział Kofi Anna i wezwał przedstawicieli państw do dekryminalizacji narkotyków.

“Musimy uregulować rynek narkotyków, ponieważ są one bardzo ryzykowne. Narkotyki są o wiele bardziej niebezpieczne, kiedy są produkowane i sprzedawane przez przestępców, którzy nie martwią się o jakiekolwiek środki bezpieczeństwa. Regulacje prawne będą chronić życie. Konsumenci muszą być świadomi tego, co biorą i muszą wiedzieć o zagrożeniach dla zdrowia i jak je zminimalizować.”

Zgromadzenie było jedną z debat na drodze do Specjalnej Sesji ONZ zaplanowanej na kwiecień 2016, w której wezmą udział ministrowie i inni wysoko postawieni urzędnicy z krajów na całym świecie, aby zmienić stosunek na temat globalnej polityki narkotykowej.

źródło: tdpf.org.uk

 

 

 

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 

Mogą Cię zainteresować