- Reklama -
Banner

Kannabinoidy mogą poprawić wzrok w warunkach słabego oświetlenia

Nowe badania opublikowane w czasopiśmie eLife i opublikowane przed drukiem prze US National Institute of Health wykazały, że kannabinoidy mogą zwiększyć reakcje wizualne.

“Receptory kannabinoidowe typu 1 (CB1Rs) są powszechne w siatkówce oka kręgowców, ale rola endokannabinoidów w widzeniu nie jest jeszcze w pełni zrozumiała” – tak zaczyna się streszczenie badania. “Tu zidentyfikowali nowy mechanizm leżący u podstaw wzrostu CB1R pośredniczący w komórkach zwojowych siatkówki (RGC), działający za pośrednictwem AMPK, zależnego od hamowania aktywności NKCC1.”

Jest to dość naukowy język, więc jeśli nie w pełni zrozumiałeś powyższe zdanie, naukowcy pomogą to zobrazować:

“Aktywacja CB1R (taka jak została wykonana podczas badań, poprzez spożycie konopi) znacznie poprawia kontrast wizualny w warunkach słabego oświetlenia.”

Oznacza to, że osoby pod wpływem marihuany widzą obraz w większym kontraście, niż osoby, które nie używały marihuany. Teraz stwierdzenie “świecące oczy po paleniu” nabierają nowego znaczenia.

Doszli do wniosku, że “wyniki te podkreślają rolę endokannabinoidów w widzeniu i przedstawiają nowatorski mechanizm modulacji aktywności neuronalnej kannabinoidów”

Pełne wyniki badań zatytuowane “Endokannabinoidy wzmacniają reakcję wizualne poprzez modulację wewnątrzkomórkowych poziomów chlorkowych w komórkach zwojowych siatkówki” – można znaleźć klikając tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

Mogą Cię zainteresować