- Reklama -
Banner

Kannabinoidy mogą poprawić wzrok w warunkach słabego oświetlenia

Nowe badania opublikowane w czasopiśmie eLife i opublikowane przed drukiem prze US National Institute of Health wykazały, że kannabinoidy mogą zwiększyć reakcje wizualne.

“Receptory kannabinoidowe typu 1 (CB1Rs) są powszechne w siatkówce oka kręgowców, ale rola endokannabinoidów w widzeniu nie jest jeszcze w pełni zrozumiała” – tak zaczyna się streszczenie badania. “Tu zidentyfikowali nowy mechanizm leżący u podstaw wzrostu CB1R pośredniczący w komórkach zwojowych siatkówki (RGC), działający za pośrednictwem AMPK, zależnego od hamowania aktywności NKCC1.”

Jest to dość naukowy język, więc jeśli nie w pełni zrozumiałeś powyższe zdanie, naukowcy pomogą to zobrazować:

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Aktywacja CB1R (taka jak została wykonana podczas badań, poprzez spożycie konopi) znacznie poprawia kontrast wizualny w warunkach słabego oświetlenia.”

Oznacza to, że osoby pod wpływem marihuany widzą obraz w większym kontraście, niż osoby, które nie używały marihuany. Teraz stwierdzenie “świecące oczy po paleniu” nabierają nowego znaczenia.

Doszli do wniosku, że “wyniki te podkreślają rolę endokannabinoidów w widzeniu i przedstawiają nowatorski mechanizm modulacji aktywności neuronalnej kannabinoidów”

Pełne wyniki badań zatytuowane “Endokannabinoidy wzmacniają reakcję wizualne poprzez modulację wewnątrzkomórkowych poziomów chlorkowych w komórkach zwojowych siatkówki” – można znaleźć klikając tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować