Dołącz do nas

Przemysł

Kanadyjska firma chce sprzedawać gram marihuany za 100 dolarów

Gram marihuany za 100 dolarów? Kanadyjska firma chce sprzedawać marihuanę premium

Skargi na wysokie ceny marihuany stały się powszechne w całej Kanadzie od momentu zalegalizowania konsumpcji rekreacyjnej w zeszłym miesiącu. Ale zamiast rozwiązać ten problem, oferując tańsze kwiaty konopi, prezes kanadyjskiej firmy zajmującej się uprawą konopi, Torsten Kuenzlen chce zrobić dokładnie odwrotnie. Torsten i jego firma Sundial z siedzibą w Albercie – planują rozpocząć sprzedaż 1 grama za 100$.

“Zwróć uwagę na nasze sto dolarowe gramy w przyszłym roku”, ogłosił wczoraj na konferencji Marijuana Business Daily w Las Vegas. “To będzie świetna jazda.”

To jest jazda, którą Kuenzlen chce przekazać innym firmom zajmującymi się konopiami indyjskimi, aby rozwinąć przemysł, który, jak twierdzi, utknął w przestarzałym sposobie myślenia, w którym ważne jest, na ilu metrach kwadratowych można uprawiać marihuanę, zamiast zwrócić uwagę na to, ile dochodu można uzyskać z metra kwadratowego, kiedy uprawia się marihuanę premium.

“W tej chwili cena za gram marihuany najwyższej jakości wynosi około 27 USD – w przyszłości będzie to brzmiało jak żart, kiedy zaczniemy sprzedawać 1 gram za 100 dolarów.”

Odważne posunięcie Sundialu jest próbą zaspokojenia oczywistego, ale przeoczonego obszaru popytu – twierdzi Kuenzlen.

“Konsumenci chcą większej różnorodności, koneserzy chcą lepszej jakości, a teraz różnica między zwykłą marihuaną a najlepszą marihuaną wynosi około 2$ [za gram]” – zauważył. “Tymczasem różnica między tanim winem a premium winem wynosi setki lub więcej dolarów. Sundial chce stworzyć równie szeroki asortyment odmian marihuany.”

A dla sceptyków, którzy uważają, że rynek marihuany premium jest nie do utrzymania, Kuenzlen zaleca przyjrzenie się tendencjom rynkowym w kategorii alkoholu premium.

Czy kiedykolwiek spadły ceny najlepszych marek wina i whisky na świecie? Nie, i nigdy nie będą“, powiedział i spodziewa się, że tak samo stanie się z marihuaną premium. Czy jednak koneserzy będą w stanie zapłacić 100$ za gram marihuany premium, kiedy najwyższej jakości medyczna marihuana w Kanadzie kosztuje zaledwie kilka dolarów?

Susz CBD Cannabis Light

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Polecamy

Reklama

Popularne