- Reklama -
Banner

Kanabidiol (CBD) zapobiega uszkodzeniom wątroby spowodowanymi alkoholem

Nie jest tajemnicą, że spożywanie alkoholu może negatywnie wpłynąć na wątrobę. To dlatego, że alkohol może spowodować nadmiar tłuszczów, lipidów i stresu oksydacyjnego.

Ostatnie badania opublikowane w Free Radical Biology and Medicine pokazują, że konopie mogą być środkiem zapobiegawczym. Badania finansowane przez National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism (NIAAA) i National Institutes of Health (NIH) sugerują, że kannabidiol (CBD) może pomóc chronić wątrobę przed uszkodzeniami spowodowanymi używaniem alkoholu.

CBD zapobiega uszkodzeniom wątroby spowodowanymi alkoholem

kannabidiol (CBD) animacja

Jak wiadomo, kannabidiol (CBD) ma właściwości przeciwutleniające. Badania polegały na wstrzykiwaniu myszom etanolu dwa razy dziennie przez pięć dni. Celem tego działania było sprawdzenie wpływu upijania się na kondycję wątroby. Tej samej grupie myszy podawano kannabidiol (CBD), jako środek zapobiegawczy.

Badania wykazały, że kannabidiol (CBD) może chronić przed stłuszczeniem wątroby – gromadzeniem się tłuszczu i lipidów. Naukowcy sugerowali, że jest to wynikiem hamowania stresu oksydacyjnego przez kannabidiol i aktywacji szlaków związanych z gromadzeniem tłuszczu.

„Kannabidiol (CBD) może chronić przed stłuszczeniem wątroby – gromadzeniem się tłuszczu i lipidów.”

Nagromadzenie tłuszczu w wątrobie może prowadzić do znacznie poważniejszych problemów, takich jak marskość wątroby (bliznowacenie wątroby, które może prowadzić od niewydolności wątroby). Naukowcy powiedzieli, że nie ma łatwego sposobu na leczenie tego schorzenia, więc podejście zapobiegawcze jest najlepsze.

Chociaż istnieje coraz większa liczba badań na temat pozytywnego wpływu kannabidiolu (CBD) wątrobę, to kannabidiol nadal nie jest zatwierdzony jako skuteczny środek leczniczy lub zapobiegawczy. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów z wątrobą, American Liver Foundation sugeruje zbilansowaną dietę, ograniczenie spożycia alkoholu i bezpieczny seks.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować