Dołącz do nas

News

Kalifornia: Szalejące pożary spaliły jedne z najlepszych upraw marihuany

Kalifornia: Najpierw ogień strawił “Terp Town” w Greenfield, gdzie spłonęło pięć szklarni w posiadłości wielokrotnie nagradzanego producenta Loudpack w regionie Monterey. Teraz Alien Labs, którzy tworzą wielokrotnie nagradzane odmiany marihuany  stoją w obliczu strachu we wschodniej części stanu.


Szalejący Carr Fire, który rozpoczął się w poniedziałek, swoją maksymalną siłę osiągnął w czwartek, kiedy strawił ponad 17.000 hektarów, 65 domostw i zabił dwóch strażaków, wynika z doniesień prasowych. Wśród tych domostw jest kilka domów powiązanych z wiodącymi hodowcami konopi w stanie Kalifornia.

O godzinie 4:20 zaczęło płonąć 12 szklarni, w których uprawiana była marihuana

“Mamy członków rodziny osobiście dotkniętych tym pożarem i kilka naszych miejsc właśnie się pali”, powiedział Alien Labs na Instagramie w piątek rano. Firma utworzyła zbiórkę pieniędzy na portalu GoFundMe, której celem jest zebranie 25 000 USD.

“Nasz dom się pali! Możemy się przenieść do Sacramento, ale Redding jest naszym domem, a Redding jest teraz całkowicie zdewastowany przez pożar Carr Fire.”

Władze uważają, że pożar został wzniecony przez pojazd uszkodzony mechanicznie, który spowodował podpalenie się gruntu i szybkie rozprzestrzenienie się ognia. Carr Fire spowodował ewakuację miasta liczącego 90.000 ludzi.

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

News

Pierwsza klinika konopna w Wielkiej Brytanii została otwarta w Manchesterze

Wielka Brytania: Pierwsza klinika konopna została otwarta w Manchesterze

Pierwsza specjalistyczna klinika konopna w Wielkiej Brytanii została otwarta w Greater Manchester. Powstanie kliniki jest efektem decyzji rządu, aby lekarze mogli przepisywać pacjentom leki na bazie konopi indyjskich.

Lekarze w Wielkiej Brytanii decyzje muszą podejnować indywidualnie, a pacjent może otrzymać receptę na medyczną marihuanę tylko wtedy, gdy leczenie farmakologiczne nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Dyrektorem klinicznym w prywatnym ośrodku zdrowia Beeches, jest profesor Mike Barnes, który pomógł w zdobyciu pierwszego zezwolenia na używanie marihuany do celów medycznych dla chłopca cierpiącego na padaczkę.

Pacjenci cierpiący na przewlekły ból i inne poważne schorzenia neurologiczne lub psychiatryczne domagają się tego rodzaju leczenia. Ta klinika będzie stanowić opcję ratunkową dla tych, którzy odkryli, że inne metody leczenia są nieskuteczne. Dzięki temu Wielka Brytania staje na równi z innymi krajami, jeśli chodzi o leczenie bólu. – powiedział Mike Barens.

W wywiadzie dla The Times szefowie kliniki powiedzieli, że pacjenci muszą zapłacić około 200 funtów za wizytę u lekarza, a następnie 600 do 700 funtów miesięcznie za prywatną receptę.

Mam nadzieję, że z czasem pacjenci w całym kraju, a nie tylko w Manchesterze, będą mieli dostęp do leku, którego potrzebują”. – dodał Barens.

Czytaj dalej

News

WeedWeek #31: “Zbyt mocno reaguję na szczęście” – Minister Zdrowia o marihuanie

W najnowszym odcinku WeedWeek głównym bohaterem jest Łukasz Szumowski, Minister Zdrowia – przeciwnik aborcji, antykoncepcji, invitro oraz… marihuany.

Oprócz tego o pewnym pszczelarzu, który karmił swoje pszczoły marihuana oraz o sprzeczce małżeńskiej, która doprowadziła to ujawnienia plantacji na której rosły 453 rośliny!

Czytaj dalej

Polecane produkty

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne