- Reklama -
Banner

Już jutro rusza legalna sprzedaż marihuany rekreacyjnej w Massachusetts

Pierwsza legalna sprzedaż marihuany rekreacyjnej w Massachusetts odbędzie się we wtorek, 20 listopada.

16 listopada dwa sklepy z marihuaną otrzymały zielone światło, aby mogły rozpocząć sprzedaż marihuany rekreacyjnej już 20 listopada. New England Treatment Access w Northampton i Cultivate Holdings w Leicester staną się pierwszymi punktami sprzedaży marihuany w ramach państwowej inicjatywy legalizacyjnej (uchwalonej przez wyborców w 2016 r.).

Oba sklepy, które otrzymały pozwolenie na otwarcie przez Komisję Kontroli Konopi, otworzą drzwi dla klientów rano 20 listopada. Otwarcie sklepu New England Treatment Access planowane jest na 8 rano, podczas gdy Cultivate Holdings zostanie otwarte o godzinie 10:00

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Według nowego prawa, osoby powyżej 21 roku życia w Massachusetts mogą:

-Posiadać jedną uncję (28g) w miejscach publicznych
-Posiadać 5g koncentratu w miejscach publicznych
-Posiadać 10 uncji (280g!) w swoim domu
-Sprezentować jedną uncję znajomemu

Otwarcie przyciągnie tłumy

Kolejki po legalną marihuanę w Kanadzie
Tak wyglądał pierwszy dzień legalizacji marihuany w Kanadzie. Kilkuset metrowe kolejki do sklepów i problemy z zaopatrzeniem, które wystąpiły zaledwie w drugim dniu legalnej sprzedaży

Jak donosi New York Times, po uzyskaniu zgody na sprzedaż, którą firmy otrzymały 16 listopada, sklepy muszą wstrzymać się ze sprzedażą na trzy dni, aby umożliwić koordynację z lokalnymi urzędnikami i organami ścigania. Oczekuje się, że otwarcie sklepów przyciągnie tłumy, bazując na doświadczeniach innych legalnych stanów USA i Kanady, kiedy po raz pierwszy uruchomiono sprzedaż marihuany rekreacyjnej.

“Sygnał do otwarcia detalicznych sklepów z marihuaną stanowi ważny kamień milowy dla wyborców, którzy poparli legalizację marihuany dla osób dorosłych w naszym stanie”, powiedział Steven Hoffman, przewodniczący panelu ds. Marihuany w oświadczeniu. “Aby dostać się tutaj, licencjobiorcy przeszli gruntowne kontrole, przeszli wiele inspekcji, a ich produkty zostały przetestowane. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo, gdy ta nowa branża zacznie działać.”

Do tej pory wielu mieszkańców Massachusetts narzekało na opieszałość urzędników, którzy nie śpieszyli się z zatwierdzeniem nowych przepisów.

“Możemy słusznie wypowiadać się na temat opóźnień i problematycznej lokalnej opozycji, ale faktem jest, że jesteśmy pierwszym stanem na wschód od Missisipi, oferującym legalną, przetestowaną marihuanę dla dorosłych konsumentów w bezpiecznych sklepach detalicznych” – powiedział Jim Borghesani, rzecznik prasowy grupy, która doprowadziła do głosowania za legalizacją marihuany do celów rekreacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 

Mogą Cię zainteresować