- Reklama -
Banner

“JUST HEMP IT” – Nike pozywa firmę konopną za używanie podobnego sloganu reklamowego

Nike jest jednym z największych producentów obuwia i sprzętu sportowego na świecie, znanym z hasła „Just Do It”. 18 stycznia firma złożyła sprzeciw dotyczący znaku towarowego przeciwko firmie CBD z siedzibą w Teksasie o nazwie Revive Farming Technologies, która 16 grudnia 2019 r. złożyła wniosek o używanie znaku towarowego „Just Hemp It”.

Slogan reklamowy „Just Do It” jest używany od ponad 30 lat i jest zarejestrowany od ponad 25 lat w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych. Firma Nike zwróciła się do w.w. urzędu o odrzucenie wniosku Revive Farming Technologies o zarejestrowanie frazy „Just Hemp It”.

Nike twierdzi, że jest właścicielem wielu znaków towarowych dla znaku „Just Do It”, opisując go jako „szeroko rozpoznawalny i sławny”. Firma twierdzi, że Revive nie powinno mieć prawa do znaku towarowego „Just Hemp It”, ponieważ doprowadziłoby to do zamieszania i spowodowałoby szkody wizerunkowe dla firmy Nike.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Według Green Market Report (GMR), firma Revive umieściła slogan reklamowy “Just Hemp It” na swojej stronie internetowej wraz z symbolem znaku towarowego.

Kampania Nike „Just Do It” została zapoczątkowana w 1988 roku przez nieżyjącego już Dana Wiedena, który z powodzeniem uruchomił inne kampanie sloganowe dla firm takich jak Old Spice i Coca Cola. Niektóre źródła wskazują, że inspiracją do stworzenia sloganu „Just Do It” były ostatnie słowa więźnia w celi śmierci, który przed egzekucją powiedział „You know, let’s do it”.

Firma Nike prowadziła w przeszłości udane skargi dotyczące znaków towarowych przeciwko innym firmom, które próbowały używać odmian sloganu „Just Do It”. W 1992 roku Nike zaatakowało firmę „Just Did It”, która również sprzedawała sprzęt sportowy, za naruszenie znaku towarowego. W 2020 roku Nike ścigało inny biznes za używanie „Just Believe It”.

Naruszenia znaków towarowych w branży konopnej

Naruszenia znaków towarowych nie są rzadkim trendem w branży konopi indyjskich. W sierpniu 2017 roku firma produkująca kleje o nazwie Gorilla Glue pozwała producenta nasion marihuany Gorilla Glue Strains do sądu. Efekt jest taki, że odmiany znane jako Gorilla Glue #1 i Gorilla Glue #4 są teraz określane jako GG1 lub GG4.

W lutym 2019 roku UPS rozpoczął walkę z usługami dostarczania marihuany, które używały jego akronimu, takie jak United Pot Smokers oraz UPS420.

Niedawno, w sierpniu 2022 r., Mars Wrigley wygrał proces sądowy przeciwko firmom konopnym wykorzystującym czcionkę, kolory i logo cukierków Skittles do sprzedaży marihuany oraz artykułów spożywczych z THC. Producent odmiany Zkittlez sprzedawał ją w opakowaniu, które do złudzenia przypominało opakowanie cukierków Skittles. Firma nie tylko naruszyła prawa autorskie. Sugerowano również, że żelki z THC w opakowaniu przypominającym znane cukierki mogły stanowić niebezpieczeństwo dla dzieci, które przez pomyłkę mogłyby spożyć słodycze z THC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować