- Reklama -
Banner

Jak zwalczyć wysokie bezrobocie Grecji? Stworzyć uprawy marihuany

Firmy inwestujące w medyczną marihuanę koncentrują się na Grecji, gdzie legalizacja konopi do celów medycznych może pomóc rzadowi wyciagnąć kraj z kryzysu gospodarczego.

Raport “Jak zwalczyć trwałe bezrobocie Grecji? Zasadzić trochę trawki“, opublikowany przez Bloomberg, koncentruje się na perspektywach uprawy medycznej marihuany w Grecji. Sugeruje on, że medyczna marihuana może pomóc w walce z problemem bezrobocia, które w ciągu ostatnich pięciu lat przekroczyło 20%.

“Grecka gospodarka została dotknięta dziesięcioletnim kryzysem finansowym, a bezrobocie wzrastało każdego roku od 2012 roku. Teraz, gdy sięgnęło 20%, rząd uważa, że hodowcy mogą pomóc.”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Projekt Veroia szansą dla Greków

Projekt uprawiania, przetwarzania i eksportu marihuany medycznej w mieście Veroia na żyznej glebie północnej części kraju pokazuje, jak wygląda potencjalny przemysł w kraju, który ma ciepły, suchy klimat podobny do Kalifornii. Nowe prawodawstwo może sprawić, że plan stanie się rzeczywistością już w przyszłym roku “, czytamy w raporcie.

Artykuł opublikowany przez Bloomberg donosi, że miasto Veroia stworzy ponad 2000 miejsc pracy w ciągu najbliższych dwóch do trzech lat – twierdzi Georgios Zafeiris, dyrektor generalny Golden Greece Holdings w skład którego wchodzi 10 krajów, między innymi Kanada, Kazachstan, Polska i Izrael.

Pierwsza runda inwestycji wynosi 400 milionów euro (488 milionów dolarów), ale jej wartość przekroczy 1,5 miliarda euro. 80 procent miejsc pracy w dziedzinach takich jak uprawa, handel i transport będzie po stronie Greków.

Grecy wyszkolą pracowników

Michael Blady, jeden z inwestorów zaangażowanych w projekt Veroia, powiedział: “W Grecji nie szukamy sprowadzania ludzi, którzy mają doświadczenie z konopiami indyjskimi. Będziemy szkolić tylu ludzi, ile potrzebujemy i zaczniemy tutaj naszą własną kulturę”, powiedział w wywiadzie udzielonym w Atenach.

Przy średniej miesięcznej pensji w Grecji wynoszącej zaledwie 586 euro, należy ona do najniższych w Unii Europejskiej, więc każde przedsięwzięcie o wyższym wynagrodzeniu z pewnością zadowoli rząd.

“Najlepiej zarabiający wśród pracowników legalnego sektora konopi indyjskich mogą zarobić rocznie 80,000$ – 100,000$”, twierdzi Bloomberg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować