- Reklama -
Banner

Jak marihuana może pomóc introwertykom?

Introwertycy są wyjątkowymi ludźmi, często są bardzo twórczy i inteligentni. Jednak czasem introwertycy mają tendencję do zagubienia się w naszym pędzącym świecie. Chociaż introwertycy często są cisi i zamyśleni, to wydaje się, że marihuana może pomóc im w nawiązywaniu relacji i byciu bardziej produktywnym.

Introwertycy są znani z tego, że po zbyt długim czasie aktywności społecznej muszą po prostu odpocząć w spokojnym miejscu.

Stratę energii, introwertycy często zwalczają poprzez używanie odmian sativa, które dają natychmiastowy zastrzyk energii.

Introwertycy zwykle:

-zyskują energię kiedy są w samotności, a tracą wśród ludzi,
-czerpią energię ze świata wewnętrznego, tj. uczuć, idei, wrażeń,
-są dobrymi słuchaczami,
-myślą zanim coś zrobią lub powiedzą,
-utrzymują większy kontakt wzrokowy podczas słuchania kogoś, niż podczas mówienia do niego,
-mają niewiele zainteresowań, ale w każde zainteresowania bardzo się zagłębiają,
-tylko głębokie relacje z innymi nazywają “przyjaźnią”,
-wolą rozmowy w cztery oczy niż w grupie,
-mówią wolno, z przerwami,
-aby się skupić potrzebują ciszy, nie lubią gdy im się przerywa pracę lub jakiekolwiek inne zajęcie (np. dzwonkiem telefonu),
-korzystają z pamięci długotrwałej, przez co często mają uczucie “pustki w głowie” i mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniego słowa podczas rozmowy,
-lepiej niż ekstrawertycy radzą sobie z zadaniami wymagającymi skupienia uwagi,
-na studiach osiągają lepsze wyniki niż ekstrawertycy,
-łatwiej uczą się czytając niż przez rozmowę z innymi,
-wolą dowcip ujawniający niestosowność i niedopasowanie,
-pracują tak samo niezależnie od tego, czy są chwaleni, czy nie,
-nie lubią rozmów “o pogodzie”,
-mogą mieć trudności w zapamiętywaniu twarzy i nazwisk,

źródło: wikipedia

Introwertykom często brakuje również dopaminy, która jest uwalniana przez mózg i daje poczucie szczęścia. To odróżnia ich od ekstrawertyków, którzy czerpią energię z kontaktów społecznych.

Aby zwalczyć ten efekt, introwertycy powinni stosować odmiany marihuany, które zachęcają do rozmów podczas przebywania z innymi ludźmi. Odmiany te mogą być hybrydami, takimi jak Blue OG, która jest znana z łatwości zwalczania lęku społecznego i zdenerwowania.

Odmiany takie jak Blue OG mogą także pomóc introwertykom w zwalczeniu niepokoju. Jest udowodnione, że marihuana pomaga w leczeniu niektórych stanów lękowych, poprzez opóźnienie w odpowiedzi od niektórych części naszego mózgu, które powodują strach.

Grupa naukowców z University of Kentucky (psycholog Timothy Deckman i C. Nathan DeWall) badała, czy marihuana, która oddziałuje na podobne receptory w mózgu co paracetamol (który wykazał skuteczność w leczeniu leku społecznego), wykaże podobną skuteczność w leczeniu lęku społecznego.

Jeden z eksperymentów opisanych przez naukowców, polegał na zbadaniu grupy 5631 Amerykanów, którzy opisali swój poziom samotności, a następnie na sprawdzeniu jak marihuana wpłynęła na ich uczucie samotności i poczucie własnej wartości. W raporcie stwierdzono korelację pomiędzy samotnością i poczuciem własnej wartości, podkreślając, że uczucie samotności i niskiej samooceny były znacznie niższe wśród regularnych palaczy gandzi.

Kolejny eksperyment, w którym brało udział 537 uczestników wykazał, że spośród tych, którzy doświadczali lęku społecznego, palacze marihuany rzadziej doświadczali depresji.

Wiemy, że około połowa ludności jest introwertyczna. Nie dziwią więc pozytywne komentarze introwertyków, którzy stosują marihuanę, lecząc w ten sposób fobie społeczne i zwiększając uczucie pewności siebie.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować