- Reklama -
Banner

“How to Change Your Mind” – nowy 4 odcinkowy serial Netflixa o psychodelikach

Netflix wypuścił cztery odcinki „How to Change Your Mind” opartego na książce Michaela Pollana o tym samym tytule. Producentem wykonawczym czteroczęściowego serialu dokumentalnego był Alex Gibney, a wyreżyserowała go Alison Ellwood.

Seria odcinków “Jak Zmienić Swój Umysł” dostępna na platformie Netflix oparta jest na bestsellerowej książce i zanurza się w nauce o psychodelikach, dotykając świadomości, umierania, uzależnień, depresji i transcendencji. Każdy odcinek dotyczy innej substancji zmieniającej umysł: LSD, psilocybiny, MDMA i meskaliny.

Michael Pollan powiedział w rozmowie dla Deadline: „Obecny renesans badań nad psychodelikami był najbardziej fascynującą i pełną nadziei historią, jaką omówiłem od trzydziestu lat jako dziennikarz. Ale jedną rzeczą jest opisanie potężnego działania tych substancji w książce, a zupełnie inną przywołanie tego doświadczenia i jego niesamowitego potencjału uzdrawiania na ekranie, jednak adaptacja “How to Change Your Mind” Netflixa dokonała tego po mistrzowsku.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Trailer How To Change Your Mind

Magazyn Deadline napisał: „Z Pollanem jako przewodnikiem widzowie udadzą się w podróż do granic nowego psychodelicznego renesansu – i spojrzą wstecz na prawie zapomniany kontekst historyczny – aby zbadać potencjał tych substancji do leczenia i zmiany umysłów, a także kultury.”

Reżyser “How to Change Your Mind” Alex Gibney dodał: „Byłem zachwycony, że ​​pomogłem przenieść książkę Michaela Pollana na ekran. To bardzo ważne – rewelacja o tym, jak niektóre halucynogeny, które kiedyś były oczerniane, mogą prowadzić do stanu mindfulness. Nowa nauka pokazuje, że te substancje mogą ratować życie i zmieniać nasze zdanie, pomagając nam żyć lepiej”.

LSD, Psylocybina, MDMA, Meskalina

Nie tylko How To Change Your Mind

Michael Pollan jest również autorem innych książek o psychodelikach i nie tylko, a niektóre z nich również doczekały się ekranizacji na Netflixie i innych platformach streamingowych.

This is Your Mind on Plants – to pozycja dotykająca tematu tego, jak myślimy o narkotykach, oraz eksploracja potężnego pociągu ludzi do roślin psychoaktywnych, a także tematu tabu, jakim są psychodeliki.

Pollan napisał również książki Cooked, Food Rules, In Defense of Food, The Omnivore’s Dilemma and The Botany of Desire. Książki Botanika Pożądania i W Obronie Żywności zostały zekranizowane i są dostępne na platformie PBS – Public Broadcasting Service. Ekranizacja książki Cooked dostępna jest na platformie Netflix.

To właśnie ten literacki rodowód nadał książce Pollana “How To Change Your Mind” duże znaczenie w przemyśle psychedelików. Jednak ostatni podcast New York Magazine zatytułowany „Cover Story” zagłębił się w ciemną stronę przemysłu psychodelicznego, a jeden odcinek zawierał rozmowę z Pollanem.

Odcinek 8 zatytułowany „Who Am I Fooling” kwestionował, czy promujący psychodeliki Michael Polan ignorował wady tych potężnych substancji. Gospodarze podcastu obawiają się, że książka sprawi, że psychodeliczne doznania skuszą wiele osób, które nie będą miały wystarczającej wiedzy o możliwych działaniach niepożądanych, takich jak bad tripy.

Chociaż bad trip, czyli bardzo nieprzyjemne odczucia podczas podróży psychodelicznej, może przydarzyć się nawet najbardziej zagorzałym psychonautom, to większość z nich uważa, że w tym czasie był on potrzebny i pomógł zrozumieć tematy, z którymi konsument psychodelików miał problem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 

Mogą Cię zainteresować