- Reklama -
Banner

Dlaczego użytkownicy marihuany są bardziej przyjaźni?

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine odkryli, w jaki sposób tak zwany “hormon miłości”, oksytocyna wzmacnia interakcje społeczne sprawiając, że mózg uwalnia anandamid tzw. “cząsteczki szczęścia”. Anandamid styluluje receptory kannabinoidowe w taki sam sposób jak robią to konopie, co potwierdza teorię, że świat byłby lepszym i bardziej przyjaznym miejscem, gdyby wszyscy palili trawkę.

Naukowcy w laboratorium Daniele Piomelli w UCI zaczęli mierzyć produkcję anandamidu w mózgach szczurów i stwierdzili, że więcej anandamidu oznacza zwiększone kontakty społeczne. Tak zwana cząsteczka szczęścia jest neuroprzekaźnikiem, który naturalnie stymuluje receptory kannabinoidowe. THC, CBD i inne kannabinoidy wykazują pewne podobieństwa strukturalne do anandamidu, a także pobudzają receptory kannabinoidowe. Stymulowane przez endokannabinoidy (wytwarzane w organizmie) i fitokannaibnoidy (dostarczane np. z konopi) receptory kananbinoidowe odpowiedzialne są za efekty przeciwbólowe marihuany, jak również szereg innych korzyści leczniczych.

Teraz wydaje się, że receptory kannabinoidowe są również odpowiedzialne za ciepłe uczucie bliskości przyjaciół, rodziny i kochanków. Neuroprzekaźnik oksytocyny został nazywany “hormonem przytulania”, kiedy naukowcy odkryli jego wpływ na bliskie kontakty, miłość i reprodukcję. Ponieważ tylko niewielka grupa neuronów produkuje i używa oksytocyny, zespół Piomelli sprawił, że mózgi myszy produkowały oksytocynę poprzez elektryczne stymulowanie neuronów. Kontrolowany wzrost produkcji oksytocyny wzmagał produkcję anandamidu, a to znak, że muszą być one połączone.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Odkrycia te oferują neurologom wgląd do kwestii w jaki sposób nasz mózg działa na poziomie molekularnym, co może otworzyć nowe możliwości dla stworzenia leków, których celem będzie leczenie zaburzeń lęku społecznego. Enzym FAAH szybko rozkłada anandamid, a sami naukowcy wskazują, że leki ukierunkowane na blokowanie tych enzymów mogą być lepszą metodą leczenia, ponieważ pobudzają receptory kannabinoidowe bez “efektów psychoaktywnych”. Czy proste konopie mogą być alternatywą dla złożonych substancji używany w leczeniu zaburzeń lękowych? ludzie muszą to zobaczyć na własne oczy.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować