- Reklama -
Banner

Holandia uruchomi pilotażowy program legalizacji marihuany w grudniu 2023 r

Holenderskie władze podjęły decyzję o rozpoczęciu fazy pilotażowej eksperymentu z legalizacją marihuany jeszcze przed końcem tego roku. Wietexperiment – dosłownie “Eksperyment z Marihuaną”, który został zatwierdzony przez senat w 2019 roku, otworzy drzwi dla wybranych hodowców, którzy będą legalnie dostarczać marihuanę do coffee shopów w dziesięciu miastach w Holandii.

Chociaż Amsterdam jest znany z coffee shopów oferujących marihuanę, uprawa i sprzedaż marihuany w celach rekreacyjnych poza tymi miejscami pozostaje nielegalna. Obecne przepisy pozwalają kawiarniom sprzedawać niewielkie ilości marihuany klientom, ale działają one według ścisłych zasad.

Holdenderski “Eksperyment z marihuaną”

Eksperyment, który urzędnicy nazywają „zamkniętym eksperymentem z kawiarnią”, ma na celu obserwowanie wpływu regulowanego rynku marihuany na cały kraj oraz pomoc w zapobieganiu przestępczości. Po kilku opóźnieniach faza wdrożeniowa rozpocznie się 15 grudnia, początkowo w miastach Breda i Tilburg.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W trakcie tej fazy coffee shopy uczestniczące w eksperymencie będą mogły sprzedawać zarówno legalnie uprawiane, jak i „tolerowane” produkty. Dwie firmy uprawiające konopie indyjskie zostały wybrane do legalnego dostarczania marihuany.

Maksymalny czas trwania fazy wdrożeniowej wynosi sześć miesięcy. Wszystkie działania w tym czasie będą ściśle monitorowane, aby zdobyć doświadczenie z zamkniętym łańcuchem dostaw i wszystkimi procesami z nim związanymi.

Następnie przewiduje się „fazę przejściową”, w której wszystkie uczestniczące miasta będą mogły sprzedawać regulowane produkty. Jeśli w trakcie fazy wdrożeniowej zagrożony będzie porządek publiczny lub bezpieczeństwo, zostanie ona przerwana.

Przyszłe kroki i wyzwania

Przewiduje się, że wszystkie miasta będą mogły rozpocząć fazę przejściową najwcześniej pod koniec pierwszego kwartału 2024 roku. Zgodnie z lokalnymi raportami medialnymi, 10 producentów zostało początkowo wybranych do udziału w eksperymencie, jednak jeden z nich stracił zezwolenie, a inni napotkali problemy logistyczne, takie jak niemożność założenia konta bankowego.

Miasto Amsterdam wyraziło również zainteresowanie udziałem w Wietexperiment, a rozmowy w tej sprawie są w trakcie. Obecnie w Izbie Reprezentantów znajduje się projekt ustawy zmieniającej Ustawę i Dekret o Zamkniętym Eksperymencie z Kawiarnią.

Holenderski eksperyment z legalizacją marihuany wskazuje na chęć kraju do eksplorowania możliwości pełnej legalizacji marihuany w celach rekreacyjnych. W miarę postępów eksperymentu cały świat będzie obserwować i uczyć się z doświadczeń Holandii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować