- Reklama -
Banner

Hiszpania: Ponad 70% młodzieży uważa, że marihuana jest mniej szkodliwa niż tytoń i alkohol

W ostatnich latach, Hiszpania stała się świadkiem znaczącej zmiany w postrzeganiu marihuany przez młodzież. Badania wykazują, że ponad 70% młodych Hiszpanów uważa, iż regularne używanie marihuany jest mniej szkodliwe niż konsumpcja tytoniu i alkoholu.

Percepcja marihuany wśród hiszpańskiej młodzieży

Wyniki badań przeprowadzonych przez Fundację Fad Juventud i Ośrodek im. Królowej Zofii rzucają światło na postawy młodych ludzi wobec marihuany. Większość ankietowanych w wieku 18-34 lat wskazała, że regularne palenie marihuany jest mniej szkodliwe niż picie alkoholu, a 74% uznało ją za mniej szkodliwą niż tytoń.

W latach 2016-2022 nastąpiła znacząca zmiana w postrzeganiu marihuany w Hiszpanii. Według Fundacji Fad Juventud Eulalii Alemany publiczna wiedza o marihuanie, uważanej za substancję psychoaktywną i uzależniającą, została zafałszowana. Liczba osób pozytywnie oceniających marihuanę wzrosła z 17,5% do 28,4% między 2016 a 2022 rokiem.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Według Eulalii Alemany z Fundacji Fad Juventud, upowszechniło się przekonanie, że marihuana jest substancją naturalną, mniej szkodzącą zdrowiu niż alkohol czy tytoń. Jednak najnowszy raport ministerstwa zdrowia – Hiszpański Obserwator ds. Narkotyków i Uzależnień, zaprzecza temu, wskazując marihuanę jako przyczynę większości przypadków uzależnień i nagłych problemów psychiatrycznych wśród nastolatków.

Coraz większe “oswojenie się” młodzieży z regularnym zażywaniem marihuany w Hiszpanii idzie w parze ze wzrostem konsumpcji niskiej jakości tej substancji psychoaktywnej. Jak zauważa “El Mundo“, hiszpańska młodzież spożywa coraz więcej marihuany, która jest coraz bardziej zanieczyszczona. Osoby pełnoletnie w niektórych regionach Hiszpanii mają jednak dostęp do klubów konopnych, gdzie konopie uprawiane są z najwyższą starannością.

Wnioski i perspektywy na przyszłość

Analiza zmieniających się postaw wobec marihuany w Hiszpanii ujawnia złożoność tematu. Z jednej strony, młodzież uważa marihuanę za mniej szkodliwą niż alkohol i tytoń, co może wskazywać na potrzebę edukacji i bardziej otwartej dyskusji na temat substancji psychoaktywnych. Z drugiej strony, wzrost konsumpcji niskiej jakości marihuany i związane z nią problemy zdrowotne pokazują konieczność dalszych badań i polityki zdrowotnej skoncentrowanej na młodzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować