Hiszpania bliżej zalegalizowania medycznej marihuany

W Hiszpańskim regionie – Katalonia finalizuje plany legalizacji marihuany do celów medycznych, a władze mówią, że nie tylko pomogą pacjentom, a także rozprawią się ze sceną klubów konopnych które znajdują się w szarej strefie.

marihuana-hiszpania-katalonia
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Katalonia opracowuje przepisy które umożliwią stosowanie marihuany w leczeniu pacjentów cierpiących na wiele chorób – mówi minister zdrowia regionu Hiszpanii Boi Ruiz.

Legalizacja otworzy drzwi dla leku, który pomaga pacjentom chorym między innymi na raka i AIDS.

Plan ten został częściowo stworzony do zatrzymania coraz bardziej popularnych klubów palaczy w Barcelonie, kontrolując dostawy medycznej marihuany – powiedział Ruiz w wywiadzie dla hiszpańskiej agencji prasowej Europa Press.

Pacjenci nie powinni chodzić do klubów konopnych, ponieważ nie jesteśmy w stanie stworzyć przepisów dla tych klubów” – powiedział Regionalny Minister Zdrowia.

Władze Katalonii uczestniczą w walce z klubami konopnymi działającymi w Barcelonie, których liczba ostatnio gwałtownie wzrosła w ostatnich latach.

Obecność klubów przyczynia się do zwiększenia liczby turystów szukających marihuany, mimo, że kluby przeznaczone są wyłącznie dla ich członków.

W Hiszpanii nie można publicznie używać marihuany, jednak dozwolona jest prywatna uprawa i palenie.

Barcelona niedawno zamknęła 49 klubów konopi z powodu “problemów z ich działaniem, i współżyciem z sąsiadami.”

Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -