- Reklama -
Banner

Harvard zbada skuteczność tamponów z marihuaną na grupie 400 kobiet

Kobiety od dawna stosowały marihuanę, aby złagodzić ból i stres związany z okresem, choć istnieją tylko anegdotyczne dowody na to, że konopie są skuteczne w zwalczaniu bólu menstruacyjnego. Zbliżające się badania mają na celu zbadanie potencjalnych korzyści “tamponów konopnych”, zwanych też czopkami z marihuany.

W przeciwieństwie do tradycyjnych tamponów, które pochłaniają krew menstruacyjną, czopki z marihuany są zaprojektowane tylko po to, by łagodzić stres i ból. Są postrzegane więc jako zamienniki konwencjonalnych leków przeciwbólowych. Te czopki są dostępne na rynku od lat, chociaż są dostępne tylko w stanach, w których marihuana rekreacyjna jest legalna.

Jeden sprzedawca działający w Kalifornii – Foria Wellness, który oferuje także nawilżane konopiami lubrykanty i vaporizery, sprzedaje produkt dopochwowy o nazwie Relief. Każdy czopek kosztuje około 11 USD i zawiera 60 mg THC, głównego składnika psychoaktywnego marihuany i 10 mg CBD, nie-psychoaktywnego kannabidiolu, znanego z właściwości przeciwbólowych. Według Forii produkt ma “minimalne działanie psychoaktywne“.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Staci Gruber, profesor psychiatrii w Harvard Medical School i dyrektor programu badań, planuje przeprowadzić ankietę wśród 400 kobiet, które będą stosować czopki Foria Relief w przez kilka miesięcy. Kobiety będą zapisywać swoje objawy menstruacyjne, próbując sprawdzić, czy wśród uczestniczek pojawią się jakiekolwiek korelacje.

“Chcemy zbierać informacje i przekształcać je w dane”, powiedział Gruber w wywiadzie dla Business Insider.

Jednak badanie skuteczności czopków z marihuaną w badaniach klinicznych mogą być długotrwałym i trudnym procesem, ponieważ marihuana nadal jest uważana za narkotyk. Choć z prawnego punktu widzenia łatwiej byłoby firmom sprzedać (lub kontynuować badania) produkty zawierające tylko CBD (składnik nie-psychoaktywny marihuany), dyrektor generalny Forii, Mathew Gerson, powiedział Business Insider, że moc jego produktów leży w interakcjach między wieloma aktywnymi związkami marihuany – zjawisko znane jako “efekt synergii”.

“Wiemy, że z chwilą, gdy rozłożysz tę roślinę na jej części składowe, stracisz trochę skuteczności” – powiedział Gerson. “Brzmi to jak hipisowski język, ale po badaniach okazało się, że efekt synergii, jakkolwiek go rozumiemy, jest prawdziwy”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować