- Reklama -
Banner

Gubernator stanu Waszyngton ułaskawi 3500 osób skazanych za posiadanie marihuany

Gubernator stanu Waszyngton, Jay Inslee ogłosił, że planuje ułaskawić 3500 osób skazanych za posiadanie marihuany.

Ponad sześć lat po tym, jak stan zalegalizował używanie marihuany przez dorosłych, gubernator Waszyngtonu Jay Inslee powiedział w piątek, że planuje ułaskawić tysiące osób skazanych za posiadanie niewielkich ilości trawki.

Inslee powiedział, że tworzy przyspieszony proces, który pozwoliłby ok. 3500 osobom ubiegać się o ułaskawienie i otrzymanie ułaskawienia bez konieczności zatrudniania adwokata lub zwracania się do sądu.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Tysiące ludzi nosi ciężar na swoich barkach po tym, jak zostali skazani 20 lat temu za posiadanie marihuany i to utrudnia ich zdolność do normalnego życia”, powiedział Inslee w wywiadzie. “Może to m.in. zaszkodzić ich zdolności do uzyskania kredytu na dom.”

“Nie powinniśmy karać ludzi za coś, co nie jest już nielegalne” – powiedział.

Kilka stanów pozwala już na wymazanie wyroków skazujących za marihuanę, ale uzyskanie takiej ulgi było zazwyczaj uciążliwe i wymagało obecności adwokata lub sądu. W miarę jak kolejne państwa złagodziły przepisy dotyczące marihuany lub podążyły za przykładem Waszyngtonu i Kolorado, które zalegalizowały marihuanę w 2012 roku, niektóre miasta, hrabstwa i stany uprościły proces usuwania wyroków.

W Seattle, San Francisco, Denver i niektórzy prokuratorzy w Nowym Jorku, gdzie marihuana pozostaje nielegalna, masowo wymazują stare wyroki za marihuanę, a nowe prawo w Kalifornii wymaga od prokuratorów wymazania 220 000 wyroków skazujących.

Plan gubernatora Waszyngtonu wydaje się być pierwszym, który tworzy uproszczony proces ułaskawienia wyroków skazujących za posiadanie marihuany w całym stanie. W Waszyngtonie ludzie będą mogli skorzystać z prostego formularza na stronie internetowej gubernatora, aby poprosić o ułaskawienie pojedynczego wyroku skazującego. Aby się zakwalifikować, skazani muszą mieć na koncie maksymalnie jeden wyrok skazujący.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować