- Reklama -
Banner

Francja złagodzi prawo dotyczące używania konopi indyjskich

Francja ma jedne z najsurowszych przepisów w Europie dotyczących używania marihuany, chociaż Francuzi używają jej częściej, niż w każdym innym europejskim kraju. Nowy raport opublikowany przez rząd Francji zaleca wprowadzenie stałych grzywien w celu rozwiązania problemu.

Najnowsze dane wskazują, że 17 milionów Francuzów używało konopi indyjskich, 1,400,000 obywateli używa jej regularnie, 700,000 codziennie, a konsumpcja wciąż rośnie. Pomimo tego, przepisy wobec używania marihuany są ostrzejsze niż gdziekolwiek indziej w Europie. Konsumenci marihuany mogą spędzić rok w więzieniu i otrzymać grzywnę w wysokości 3750 euro.

Nowy raport opublikowany w środę 24 stycznia, zaleca wprowadzenie stałej grzywny w wysokości od 150 do 200 euro. Raport wskazuje, że obecne przepisy nie działają. W 2015r. było około 64,000 wyroków związanych z używaniem marihuany, spośród których 3098 zaowocowało wyrokiem pozbawienia wolności.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Policjantów przygniata ciężar biurokracji

Pomimo małej liczby wyroków skazujących, policjanci mają dużo pracy związanej z biurokracją. Złagodzenie obecnego prawa pomoże odciążyć policjantów, którzy będą mogli skoncentrować swoje wysiłki na walce z poważnymi przestępstwami.

“Ustalona grzywna w wysokości 150-200 euro, którą proponuję, umożliwi funkcjonariuszom w terenie zaprzestania wszczynania procedury wobec osoby, która została zatrzymana” – powiedział poseł Robin Reda, który przygotował raport. “Zaletą tego jest to, że kara jest natychmiastowa i systematyczna.”

Przy tak dużej liczbie osób używających marihuany we Francji, używanie konopi indyjskich powinno być przestępstwem? W tej kwestii zdania są podzielone.  Prezes partii rządzącej “La République en Marche” uważa, że ​​należy wszcząć procedury prawne, jeżeli ustalona grzywna nie zostanie wypłacona w terminie 45 dni. Robin Reda, który wywodzi się z partii opozycyjnej Les Républicains, uważa, że ​​należy ją całkowicie wycofać i zdekryminalizować posiadanie niewielkich ilości marihuany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować