- Reklama -
Banner

Firma z Seattle będzie dostarczać marihuanę za pomocą dronów

Aby zaoszczędzić pieniądze na kosztach logistycznych, firma z branży konopi indyjskich ogłosiła plan dostarczania marihuany dronami do odbiorców w Seattle. Firma GRN Holding Corporation ogłosiła nową metodę dostarczania konopi, kiedy kupiła firmę produkującą drony – Squad Drone . Pierwsze loty próbne mają być prowadzone już w lutym i marcu.

„Przewidujemy, że cała branża zastosuje tę metodę, jeśli prawo będzie na to zezwalało”, powiedział prezes GRN Holding Corporation, Justin Costello w oświadczeniu prasowym. Costello twierdzi, że drony znacznie obniżą koszty związane z dostawą konopi.

Wszystkie drony kontrolowane będą z centrum dowodzenia, a sterowane będą przez licencjonowanych operatorów. Firma planuje zatrudnienie około 20 pracowników, którzy odpowiedzialni będą za skalibrowanie dronów, podłączenie punktów ładowania, zabezpieczenie skrzynek dostawczych oraz skonfigurowanie systemu lotów.

SQUAD DRONE x GRN HOLDING CORP. from SQUAD DRONE on Vimeo.

Flota dronów była testowana i dostosowywana do potrzeb przemysłu konopnego w ciągu ostatniego roku i składa się z sześciu dronów o ładowności do 40 kilogramów i zasięgu 10 km. Drony zostaną wyposażone w bardzo dokładny zaawansowany system nawigacji GPS oraz system płatności CannaTrac do płatności przy odbiorze. Aplikacja zostanie zintegrowana zarówno z producentami / przetwórcami, jak i detalistami.

Justin Costello, dyrektor generalny GRN Holding Corporation, stwierdził: „Trudno było mi utrzymać ten projekt w tajemnicy, ponieważ jest tak fajny. To najodważniejszy jak dotąd ruchw branży, w którą się zaangażowaliśm. Będziemy pilnie współpracować z organami regulacyjnymi, aby upewnić się, że technologia spełnia standardy regulacyjne i wymagania określone w różnych stanach.”

Logistyka i koszty związane z jej bezpieczeństwem są dużym kosztem dla branży konopnej. GRN Holding Corporation oczekuje, że obniży koszty dostawy o około 80%, przyspieszy terminy dostaw i opracuje ekologiczny proces przenoszenia produktów z punktu A do punktu B.

Drony są zasilane bateriami, ale są również wyposażone w zapasowy napęd hybrydowy, który odpowiedzialny jest za ładowanie baterii i ewentualne przedłużenie czasu pracy drona.

Tom Gavin, dyrektor generalny CannaTrac, powiedział: „To niesamowite, że nasza firma może być częścią czegoś tak przełomowego, pomagając jednocześnie w tworzeniu bezgotówkowych i bezpiecznych standardów dla branży konopi indyjskich. […] Koszt uruchomienia i obsługi drona wynosi w zasadzie 10% kosztów utrzymania furgonetki lub vana.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować