- Reklama -
Banner

Finlandia: Coraz więcej ludzi używa marihuany i popiera jej dekryminalizację

Według sondażu przeprowadzonego przez Narodowy Instytut Zdrowia i Opieki Społecznej z Finlandii (THL), prawie trzy czwarte respondentów popiera używanie marihuany do celów medycznych. Ludzie w Finlandii coraz częściej używają też lub przynajmniej próbowali marihuany, wynika z badania przeprowadzonego przez National Institute for Health and Welfare (THL).

Co cztery lata THL przeprowadza badanie dotyczące nadużywania substancji. Zgodnie z wynikami zebranymi w 2018 r. coraz częściej zdarza się, że osoby w wieku 25-34 używają – lub próbowały – marihuany.

W porównaniu z wynikami podobnego badania przeprowadzonego w 1992 r. odsetek osób, które powiedziały, że przynajmniej raz używały konopi indyjskich, zwiększył się czterokrotnie. W 1992 r. Około sześć procent respondentów stwierdziło, że próbowało marihuany, podczas gdy w 2018 r. Liczba ta wzrosła do 24 procent.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Jednak wydaje się, że sytuacja jest bardziej stabilna wśród najmłodszych badanych grup, co zdaniem THL jest dobrym znakiem. Nie odnotowano wyraźnego wzrostu używania marihuany przez osoby w wieku 15-25 lat w porównaniu z ostatnim badaniem przeprowadzonym w 2014 r.

Marihuana najpopularniejszą nielegalną używką

Wydaje się, że używanie marihuany wyraźnie przyspieszyło i zgodnie z badaniem była ona najczęściej stosowaną nielegalną używką w Finlandii. Stosowanie leków na receptę – do celów niemedycznych – było drugą najczęściej stosowaną grupą narkotyków. Leki te obejmują środki nasenne i leki przeciwbólowe, według THL.

Mniej niż pięć procent respondentów stwierdziło, że próbowało innych narkotyków, z których najczęstszymi były stymulanty, takie jak amfetamina i ecstasy.

Jedna piąta obywateli popiera depenalizację

Badanie wykazało, że mieszkańcy Finlandii stali się bardziej liberalni w swoich poglądach na temat używania konopi indyjskich do celów medycznych oraz kwestii prawnych związanych z ich używaniem do celów rekreacyjnych.

Około 42% respondentów stwierdziło, że kary za używanie konopi powinny zostać wyeliminowane, a 20% stwierdziło, że Finlandia powinna rozważyć dekryminalizację wszystkich narkotyków.

Około 72 procent respondentów wyraziło zgodę na stosowanie marihuany do celów medycznych. Około 18 procent respondentów stwierdziło, że konopie indyjskie powinny być legalnie dostępne w dowolnym celu, a 54 procent stwierdziło, że marihuana powinna być dostępna wyłącznie w celach leczniczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować