- Reklama -
Banner

Fale upałów i marihuana: 5 rad dla konsumentów konopi

Oto kilka środków ostrożności i rozważań, o których należy pamiętać, gdy zdecydujesz się na używanie marihuany podczas letnich upałów, czy to w celach medycznych, czy rekreacyjnych.

Rekordowe upały stają się obecnie normą. Duża część z nas doświadczyła już fali upałów, a lato dopiero się zaczęło. Kiedy robi się nieznośnie gorąco, niewiele możesz zrobić, aby poprawić swoją sytuację, poza utrzymaniem odpowiedniego poziomu nawodnienia i paleniem zioła. Chociaż brzmi to śmiesznie, to THC aktywuje receptor TRPA-1, który jest swego rodzaju termostatem regulującym temperaturę organizmu, ale więcej o tym dowiesz się w dalszej części artykułu.

Cieszenie się wysokiej jakości konopiami, szczególnie upalny dzień z pewnością może poprawić nastrój. Możesz nawet doświadczyć kilka fizycznych korzyści z używania marihuany w upalny dzień. Ale są pewne środki ostrożności i względy, o których należy pomyśleć, kiedy zdecydujesz się na używanie konopi podczas letnich upałów. Oto 5 kwestii związanych z marihuaną, o których należy pamiętać podczas tych letnich upałów.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Letnie upały mogą osłabić moc zioła

marihuana niskiej jakosci

Podobnie jak w przypadku artykułów spożywczych, konopie muszą być odpowiednio przechowywane podczas wysokich temperatur. Pamiętaj, aby przechowywać zioło w chłodnym, ciemnym miejscu, zwłaszcza jeśli rzadko go używasz lub posiadasz większą ilość, np. 10g medycznej marihuany. Jak już wcześniej informowaliśmy, światło słoneczne może zepsuć i osłabić susz, a ciepło może zwiększyć wilgoć i powodować pleśń.

Zobacz też: Jak przechowywać marihuanę – poradnik

Szklane, przyciemniane słoiki, są świetnymi pojemnikami do przechowywania marihuany. Są szczelne i chronią przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Promienie UV degradują THC i inne kannabinoidy, a tego nie chcemy.

Do szklanego słoika warto wrzucić saszetkę z regulatorem wilgotności. Saszetki Boveda lub Integra zachowują idealną wilgotność suszu, a jeśli susz jest zbyt suchy lub wilgotny, przywrócą poziom wilgotności do odpowiedniego poziomu. Każde ciemne miejsce w Twoim domu, które jest klimatyzowane lub zaciemnione, jest dobrym miejscem do przechowywania zioła podczas fali upałów.

Wykorzystaj w pełni zdolność marihuany do „ochładzania”

Liść konopi w lodzie

Przeprowadzono kilka badań sugerujących, że marihuana może w niektórych przypadkach obniżyć temperaturę ciała. Jest to z pewnością przydatny efekt uboczny podczas wysokich temperatur. Jak już wcześniej informowaliśmy, marihuana może obniżać temperaturę ciała i uważa się, że jest to spowodowane sposobem, w jaki THC oddziałuje z receptorem zwanym TRPA-1.

Konopie zawierają kannabinoidy, terpeny i inne związki, które pomagają organizmowi osiągnąć homeostazę. Dlatego, jeśli palisz zioło na zewnątrz, a temperatura twojego ciała jest wysoka, te związki pomagają ją obniżyć i ochłodzić.

Jednak nie wszystkie odmiany marihuany są sobie równe, jeśli chodzi o to zjawisko chłodzenia. Palenie lub waporyzacja konopi z pewnością szybciej aktywuje reakcję chłodzenia organizmu, ponieważ te metody konsumpcji szybciej dostarczają kannabinoidy do organizmu.

Bądź nawodniony, rozważ koktajle z konopi

koktajl konopny

W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił ogromny boom na napoje z konopi. Te napoje są zarówno orzeźwiające, jak i bardzo skuteczne. Często używa się technologii emulgowania do infuzowania kannabinoidów do napojów, co oznacza, że efekty odczuwasz znacznie szybciej niż w przypadku jedzenia produktów spożywczych z THC.

Możesz także dobrze się bawić w domu w klimatyzacją lub wiatrakiem, miksując własne koktajle z konopi. Pozwala to na dobrą zabawę w kuchni, jednocześnie obniżając temperaturę ciała i utrzymując nawodnienie.

Jeśli nie jesteś zbyt dobry w kuchni, to możesz zrobić koktajl z napojów konopnych typu Green OUT. Posiadają one mniej, niż 0,2% THC, ale buteleczka jest na tyle duża, że przeliczając na miligramy, jest w niej wystarczająco dużo THC, aby uzyskać przyjemne efekty.

Niezależnie od tego, czy będziesz robić koktajle konopne, czy spożywał konopie w formie palonej, dodanie regularnego picia wody do swojej rutyny będzie dobrym sposobem na zachowanie zdrowia w ekstremalnych upałach.

Uważaj na swój sprzęt do palenia

Rozbite bongo

Jeśli jesteś kimś, kto lubi waporyzować, pamiętaj, aby zwracać uwagę na to, gdzie przechowujesz swój waporyzator w miesiącach letnich. Przegrzanie urządzenia może spowodować awarię, wyciek z baterii i uszkodzenie sprzętu. Najlepszym rozwiązaniem jest przechowywanie go w chłodnym, zaciemnionym miejscu, podobnie jak konopie.

Pamiętaj też, że szkło może zatrzymywać ciepło. Jeśli zostawisz fajkę lub bongo w gorącym letnim słońcu, może osiągnąć wysoką temperaturę. Grozi to nawet pęknięciem, jeśli gwałtownie zmieni się jego temperatura. Jeśli szklane bongo od rana do wczesnego popołudnia nagrzewa się na metalowym parapecie, a następnie wlejesz do niego zimnej wody, to szkło może pęknąć. Więc chociaż może się wydawać, że to świetny pomysł, aby w lecie wlać lodowatą wodę do bongo, zrób to w chłodnym miejscu, a nie wtedy, gdy Ty i Twoje bongo jesteście usmażeni na słońcu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować