- Reklama -
Banner

Mieszkańcy tej gminy zdecydowali, że nowym herbem będzie liść konopi

Gmina Kanepi, która połączyła się z dwiema innymi gminami w trakcie ogólnonarodowej reformy administracyjnej w Estonii, przeprowadziła konkurs i referendum w grudniu i styczniu, aby wybrać nowy herb, flagę i logo dla nowej, większej gminy, a zwycięskim projektem okazał się liść konopi. Kanep to estońskie słowo oznaczające konopie indyjskie.

Według burmistrza gminy Kanepi, Andrusa Seeme, zwycięski projekt z liściem konopi musi zostać zatwierdzony przez Departament Heraldyki Urzędu Rządu, a następnie przez Radę Miejską Kanepi, donosi dziennik Eesti Päevaleht (link w języku estońskim).

Departament nie popiera projektu dokładnie w takiej formie, w jakiej został przedstawiony w referendum – chociaż liść konopi pozostanie, to komisja zaleca niewielkie przestylizowanie liścia.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

kanepi flaga lisc konopi

Gminy Kanepi, Kõlleste i Valgjärve połączyły się w jedną, większą gminę Kanepi po reformie administracyjnej Estonii, z której wynikła potrzeba poszukiwania nowych insygniów. Do konkursu zgłoszono 23 projekty, z których panel miejski wyłonił siedmiu finalistów, w tym projekt z liściem konopi.

W styczniu gmina Kanepi opublikowała siedem finałowych projektów na swojej stronie internetowej i poprosiła ludzi o głosowanie na ich ulubiony projekt. Według Andrusa Seeme w głosowaniu wzięło udział ponad 15 000 osób, z których ponad 12 000 głosowało za projektem z liściem konopi.

Chociaż wyborcy niemal jednogłośnie zdecydowały, aby liść konopi został godłem gminy, to ostatecznie urząd gminy zadecyduje, jaki projekt zostanie przedłożony urzędowi do zatwierdzenia. Komitet wziął jednak pod uwagę życzenia obywateli.

Gert Uiboaed, doradca ds. Insygniów w Biurze Rządu, zauważył, że Urząd Rządowy nie będzie interweniował, jeżeli rada samorządu lokalnego będzie chciała, aby liść konopi widniał w jej insygniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować