- Reklama -
Banner

Drony ze sztuczną inteligencją będą wykrywać nielegalne uprawy marihuany?

Nowa Zelandia: Policja wykorzystywała farmę medycznej marihuany do szkolenia dronów z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI) w celu późniejszej identyfikacji nielegalnych upraw marihuany w innych miejscach.

Policja poinformowała, że ćwiczenie szkoleniowe na farmie na Południowej Wyspie, która miała zgodę Ministerstwa Zdrowia na uprawę konopi, miało na celu sprawdzenie, czy marihuana może być “wykrywana przez specjalistyczny system kamer”.

Drony z AI są powszechnie używane przez policję w szerokim zakresie działań – powiedział rzecznik prasowy.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

„Policja głównie używa zdalnie sterowanych systemów lotniczych (RPAS), czyli dronów, do fotografowania miejsc przestępstw i wypadków drogowych oraz szybkiego lokalizowania ludzi w trudno dostępnych miejscach podczas akcji ratunkowych” – powiedział rzecznik.

“Wszystkie RPAS zawierają funkcje AI, takie jak rozpoznawanie obiektów, śledzenie obiektów i unikanie przeszkód, aby pomóc w ich bezpiecznej eksploatacji.

„Policja niedawno przeprowadziła ćwiczenie szkoleniowe z [farmą konopi na Południowej Wyspie w Nowej Zelandii], która miała zgodę Ministerstwa Zdrowia na uprawę konopi, aby rozważyć, czy marihuana może być wykrywana przez specjalistyczny system kamer.”

W styczniu 2021 r. policja zdecydowała się zaprzestać lotniczych poszukiwań nielegalnych plantacji konopi, powołując się na brak zainteresowania ze strony liderów 12 okręgów policyjnych.

„Ze względu na zwiększone szkody w wielu społecznościach spowodowane innymi narkotykami, zwłaszcza metamfetaminą, coroczna lotnicza operacja konopi na szczeblu krajowym już nie jest najodpowiedniejszym wykorzystaniem zasobów policyjnych” – powiedziała.

Rok później policja wycofała się z tej decyzji i wznowiła lotnicze poszukiwania na terenie całego kraju, twierdząc, że policja nadal będzie koncentrowała się na nielegalnych uprawach marihuany.

Sarah Helm, dyrektor wykonawczy w NZ Drug Foundation, powiedziała, że pomysł wykorzystania dronów AI do poszukiwania nielegalnych upraw konopi w lesie lub na prywatnych terenach ludzi może być niepokojący dla osób, które kupują marihuanę w celach leczniczych na czarnym rynku z powodu trudności w uzyskaniu legalnych recept.

„Pacjenci wciąż w dużej mierze muszą korzystać z nielegalnej marihuany z powodu wysokich kosztów i trudnej dostępności medycznej marihuany na receptę… więc pacjenci marihuany, wyobrażam sobie, mogą się bardzo bać słysząc te wiadomości, bojąc się o możliwość dostępu do niezbędnych leków”.

„Myślę, że opinia publiczna byłaby zaniepokojona marnotrawstwem zasobów policyjnych przeznaczonych na ściganie upraw konopi w kontekście prawdziwych krajowych obaw dotyczących przestępczości i sprawiedliwości, i uznałaby konopie za kwestię, która nie jest priorytetem.

Policja nie ujawniła, ile kosztowało szkolenie dronów, twierdząc, że informacje te można uzyskać tylko na podstawie wniosku w ramach Ustawy o Informacji Publicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować