- Reklama -
Banner

Denver przeznaczy wpływy podatkowe ze sprzedaży marihuany na naprawę dróg

Kolorado: W Denver zaczął się sezon na naprawę stanu dróg. W tym roku Mile High City wyda 27 milionów dolarów na odnowę ulic, a część tej gotówki, 1,2 miliona dolarów, to pieniądze z podatków od sprzedaży marihuany.

Burmistrz Denver Michael Hancock powiedział, że Denver otrzymuje 13-14 milionów dolarów rocznie nadwyżki ze specjalnego podatku od sprzedaży marihuany.

Większość dochodów ze sprzedaży marihuany w Denver jest wykorzystywana do regulacji branży legalnej marihuany i egzekwowania prawa. Część dochodów zostaje również przeznaczona na edukację, a nadwyżka trafia do funduszu ogólnego.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W tym roku część przychodów z podatków od marihuany zostanie przeznaczona na odtworzenie 650 kilometrów pasa asfaltowego.

Burmistrz Hancock powiedział w wywiadzie, że ponieważ inne stany również legalizują marihuanę do celów rekreacyjnych, to udział Colorado i Denver jako odbiorców przychodów podatkowych prawdopodobnie się zmniejszy.

Z tego powodu miasto nie będzie wydawało pieniędzy z marihuany na projekty, które potrzebują stałego finansowania, ale zamiast tego przeznaczy je na jednorazowe projekty. Projekt naprawy dróg jest tego świetnym przykładem.

Rzeczniczka Denver Public Works, Nancy Kuhn, powiedziała, że to pierwszy przypadek, gdy przychody z podatków od sprzedaży legalnej marihuany zostały przeznaczone na prace drogowe.

“Z dodatkowymi pieniędzmi, które otrzymujemy w tym roku z przychodów z marihuany, w tym roku będziemy mogli przygotować co najmniej 50 miejsc, w których naprawimy nawierzchnię”.

naprawa drog ze sprzedazy marihuany
źródło: https://www.denvergov.org/content/dam/denvergov/Portals/707/documents/paving/2018-paving-map-citywide.pdf

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować