- Reklama -
Banner

Czy można palić marihuanę podczas przyjmowania antybiotyków?

Zawsze ważne jest, aby być świadomym działania marihuany, a zwłaszcza, kiedy stosuje się inne leki. Niektóre z nich w połączeniu z marihuaną mogą działać lepiej, a niektóre mogą nawet nasilić objawy choroby. Ale czy można palić marihuanę podczas stosowania antybiotyku?

Na te pytanie odpowiedział Terry Roycroft, prezes Medicinal Cannabis Resource Center Inc. (MCRCI), który od ponad dziesięciu lat bada marihuanę i jej efekty oraz jest pasjonatem pogłębiania wiedzy na temat konopi. Według niego, przyjmowanie antybiotyków i palenie marihuany może nie być aż tak szkodliwe, jak można by przypuszczać. Ekspert twierdzi jednak, że palenie marihuany jest najbardziej szkodliwą formą przyjmowania kannabinoidów, a jej skuteczną alternatywą jest waporyzacja lub przyjmowanie ich w postaci olejków, maści i innych form spożywczych.

Interakcja między marihuaną i antybiotykami

Istnieje wiele interakcji z lekami w wielu powszechnych produktach. Na przykład, nawet kofeina ma około 82 interakcji z lekami, z czego niektóre są bardzo łagodne, a niektóre bardzo poważne “, wyjaśnia Roycroft.

Nawet coś tak nieszkodliwego jak grejpfrut może mieć negatywny wpływ na antybiotyki. Ten owoc może zakłócać metabolizm wielu leków, w tym niektórych antybiotyków stosowanych w leczeniu chorób układu oddechowego, żołądka i innych infekcji. Terry Roycroft mówi, że zaczęli używać grejpfruta jako wyznacznika dla konopi.

Rzeczywistość jest taka, że istnieją bardzo małe interakcje z konopiami indyjskimi. Antybiotyki nie znajdują się na liście przeciwwskazań, do stosowania z marihuaną “- mówi Roycroft.

Wszelkie interakcje, które zostały zidentyfikowane, są bardzo łagodne –  lekarze obecnie sprawdzają nawet, czy niektóre antybiotyki działają lepiej, kiedy pacjent używa również marihuanę.

Na przykład, kiedy leczy się kogoś, kto przyjmuje leki przeciwbólowe i wprowadzamy do leczenia konopie indyjskie, zmniejszamy ich dawkę [antybiotyku] o połowę i natychmiast otrzymamy takie same korzyści, jak  gdyby pacjent przyjmował pełną porcję antybiotyku.

Marihuana hamuje wydzielanie specyficznego enzymu w wątrobie – cytochrom p450. Ten enzym jest używany przez wiele leków – w tym przez niektóre antybiotyki “, napisała Jessie Gill na Quora.

Oznacza to, że efekt działania leków zostanie polepszony. Oznacza to również, że istnieje większe ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i niepożądanych reakcji ze strony antybiotyków. ”

Czy można palić marihuanę przy antybiotykach?

Podsumowując, Roycroft twierdzi, że nie ma problemu z mieszaniem marihuany i antybiotyków. Możesz po prostu doświadczyć nasilonych działań niepożądanych leku.

W Medicinal Cannabis Resource Center Inc. mamy pacjentów na antybiotykach i nie powiedzielibyśmy im, żeby przestali używać konopi” – mówi Roycroft.

Podobnie jak w przypadku innych lekarzy, Terry Roycroft używa grejpfruta jako wyznacznika do stosowania marihuany. Jeśli istnieje przeciwwskazanie dla grejpfruta, istnieje również przeciwwskazanie dla marihuany.

Jeśli jednak nadal nie wiesz, czy podczas leczenia antybiotykami możesz palić marihuanę, to może lepiej sobie odpuść. Jeśli jednak koniecznie chcesz przyjąć dawkę kannabinoidów, to zacznij od małych ilości i zobacz, jak Twój organizm zareaguje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować