- Reklama -
Banner

Czy marihuana powoduje psychoze

Najnowsze badania na Uniwersytecie Harvarda sugerują, że marihuana nie zwiększa ryzyka wystąpienia psychozy.

Badania zostały opublikowane w czasopiśmie Schizophrenia Research. Trwały one cztery lata na grupie 170 osób z wysokim ryzykiem psychozy i wykazały, że używanie marihuany nie ma wpływu na rozwój choroby psychicznej jaką jest psychoza.

Na początku badania zostały wykonane statystyki używania alkoholu, tytoniu i marihuany wśród badanych, aby określić ich wpływ na przyszłe wyniki.

Co ciekawe, wyniki wskazały na alkohol jako czynnik wpływający na rozwój choroby.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Wyniki wykazały, że spożywanie alkoholu, ale nie używanie marihuany ani tytoniu przyczyniło się do rozwoju psychozy na klinicznej próbie u osób z wysokim ryzykiem wystąpienia psychozy” napisał Jean Addington, PhD z Uniwersytetu w Calgary, naukowiec i wiodący autor badań.

Okazało się, że schorzenie to ma podłoże czysto genetyczne, jednak w porównaniu do ogólnej populacji, częściej po marihuanę sięgały osoby u których występuje ryzyko chorób psychicznych, a większość ich krewnych pierwszego stopnia miało ataki różnego rodzaju psychoz. Ale to, że palisz jointy nie oznacza, że jesteś chory psychicznie, jeśli genetycznie nie masz tej choroby 😉

Trzeba natomiast zauważyć, że CBD (jeden z kannabidioli) ma właściwości antypsychotyczne i neuroprotekcyjne, i całkowicie zapobiega powstawaniu choroby, i jest stosowany do jej lecznia. 

Artykuł najlepiej podsumowuje cytat autora badań: “Obecne dane nie potwierdzają, że używanie konopi może być czynnikiem przyczyniającym się do powstania psychozy”

 

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować