Dołącz do nas

Medyczna Marihuana

Czy marihuana może zlikwidować kaca?

kac-marihuana

Czy piliście alkohol ubiegłej nocy? Być może zaczęło się od jednego drinka. Pierwszy drink szybko zamienił się w drugi, drugi w trzeci i tak dalej. Następnego dnia człowiek budzi się z bólem głowy i mdłościami, co właśnie jest nazywane kacem.

Temat leczenia kaca marihuaną jest aktualny często, nie tylko w weekendy. Zacznijmy od tego, czym ów kac jest spowodowany.

  • Alkohol sprawia, że organizm produkuje większe ilości moczu. Z kolei częstsze niż zwykle oddawanie moczu może prowadzić do odwodnienia, które objawia się zawrotami głowy i zwiększeniem pragnienia.
  • Alkohol wywołuje reakcje zapalną ze strony układu immunologicznego. Układ odpornościowy może wywołać pewne zaburzenia takie jak trudności z koncentracją, zaburzenia pamięci, zmniejszenie apetytu i utratę zainteresowania zwykłymi czynnościami.
  • Alkohol podrażnia błonę śluzową żołądka. Alkohol zwiększa produkcje kwasu w żołądku i opóźnia opróżnianie żołądka. Zwiększona produkcja kwasów może powodować ból brzucha, nudności i wymioty.
  • Alkohol powoduje, że naczynia krwionośne rozszerzają się, co może prowadzić do bólów głowy.

Marihuana nie pomoże tylko na jeden z powyższych skutków używania alkoholu – odwodnienie. Aby temu zaradzić, należy spożywać najwięcej płynów jak to możliwe, aby uzupełnić braki w organizmie i wypłukać toksyny, które niszczą od wewnątrz. Marihuana jest dobrze znana z tego, że zwiększa apetyt. Może też pomóc w leczeniu nudności, które są jedną z najbardziej typowych objawów na kaca spowodowanego alkoholem. Najczęstszym objawem jest ból głowy, w którego leczeniu marihuana może również pomóc.

Prawdopodobnie najlepszą rzeczą jaką marihuana może zrobić to zlikwidowanie samego kaca. Spożywanie marihuany może zapewnić euforie, która pomoże lepiej radzić sobie z kacem, podczas gdy płyny i konopie będą uwalniały swoją magię. Jeśli mieliście kaca, to na własnej skórze możecie sprawdzić, dlaczego marihuana jest bezpieczniejsza niż alkohol. Mamy nadzieję, że ludzie będą pić coraz mniej, a jeśli następnego dnia będą mieli kaca giganta, to chociaż będą mieli schowane troszkę magicznego zioła.

6 komentarzy

6
Skomentuj artykuł!

avatar
2 Wątki komentarzy
4 Odpowiedzi na komentarze
0 Obserwujących
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najgorętsze komentarze
  Subskrybuj temat  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
legalize!
Gość
legalize!

zawsze jak pale przed inprezą na drugi dzień nie mam kaca… chyba że ilość spożyta była bardzo duża… to dopalam rano bongo i po kacu 🙂

BialyMuurzyn
Gość
BialyMuurzyn

Ja akurat po jaraniu mam nudnosci wiec w tym chyba nie pomoze 🙂

szymonek_on_high
Gość
szymonek_on_high

Pamiętam jak zaczynałem palić, to tak nudności, ale to od dymu, zwłaszcza jak w joincie było więcej tytoniu. Od bardzo dawna nie zauważyłem nudności 😉 Myślę, że organizm przyzwyczaił się do łidu, rzuciłem fajki. I powiem jedno, że ganja to najlepsze naturalne dobro 🙂

Medyczna Marihuana

Codzienna dawka marihuany w starszym wieku zapobiega demencji

Marihuana na demencję i problemy z pamięcią

Wszyscy czasem zapominamy wziąć portfela z domu, kluczy do samochodu czy słów piosenki. Wraz z wiekiem pogorszenie się pamięci jest normalnym procesem, ale stajemy się także bardziej podatni na pogorszenie pamięci związane z demencją. Naukowcy z Uniwersytetu w Bonn w Niemczech sugerują, że codzienna dawka THC znajdującego się w marihuanie może wzmocnić połączenia w mózgu i odwrócić proces pogarszania się pamięci.

W badaniu opublikowanym w Nature Medicine, niemieccy naukowcy odkryli, ze THC ma “bardzo silny i głęboki wpływ” na cofanie starzenia się mózgu i przywracania zdolności uczenia się. Badania zostały przeprowadzone na myszach, a zdecydowane polepszenie pamięci nastąpiło już w ciągu pierwszych czterech tygodni leczenia.

Naukowcy stymulowali układ endokannabinoidowy

Zespół badawczy stymulował układ endokannabinoidowy za pomocą THC. Naukowcy założyli, że używanie THC może być potencjalnym sposobem poprawy funkcjonowania mózgu. Tetrahydrokannabinol wpływa organizm poprzez naśladowanie podobnych cząsteczek w układzie endokannabinoidowym, które spełniają ważne funkcje w mózgu.

Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość kannabinoidów naturalnie występujących w mózgu” – powiedział profesor Andreas Zimmer z Instytutu Psychiatrii Molekularnej na Uniwersytecie w Bonn i członek Cluster of Excellence ImmunoSensation. “Kiedy aktywność systemu endokannabinoidowego zmniejsza się, zauważamy szybkie starzenie się mózgu.”

Myszy otrzymywały niewielką dawkę THC

Wcześniejsze badania nad młodymi dorosłymi i częstym stosowaniem marihuany wykazały, że THC prowadzi do obniżenia funkcji poznawczych, ale niewiele wiadomo na temat jego wpływu na starszą populację. Na przykład nastolatki, które codziennie paliły konopie przez około trzy lata, miały gorsze wyniki w testach pamięci długotrwałej.

Skłoniło to Andreasa Zimmera i jego współpracowników do przetestowania wpływu THC na starzejący się mózg myszy. Zespół podawał małą dawkę THC myszom w wieku dwóch, 12 i 18 miesięcy w okresie czterech tygodni. Podana ilość była zbyt mała, aby wywołać efekty psychoaktywne. Po czterech tygodniach naukowcy przetestowali zdolność myszy do wykonywania zadań poznawczych, takich jak znajdowanie drogi w labiryncie i rozpoznawanie innych myszy.

Badania wykazały, że starsze myszy, które otrzymywały THC, miały tak dobrą pamięć jak młode myszy. Starzejące się myszy otrzymujące placebo wykazywały utratę zdolności uczenia się i utratę pamięci, co często wiąże się ze starzeniem. Innymi słowy, mózg postarzał się znacznie szybciej, gdy układ endokannabinoidowy myszy nie był stymulowany za pomocą THC.

Tymczasem dalsze badania wykazały, że THC zwiększa liczbę połączeń między komórkami mózgu w hipokampie. Oznacza to wzmocnienie pamięci u starszych myszy, co może potencjalnie otworzyć nowe możliwości leczenia demencji i pogorszenia pamięci.

Mimo że ludzie różnią się od myszy, bardzo pozytywnie patrzę na perspektywę, że THC może zostać wykorzystane na przykład do leczenia demencji” – powiedział Svenja Schulze, minister nauki North Rhine-Westphalia w oświadczeniu.

Wcześniejsze badania wykazały, że THC wydaje się usuwać skupiska amyloidów – cechę charakterystyczną dla choroby Alzheimera – z komórek nerwowych hodowanych w laboratorium. Jednak żadne badania nie analizowały wpływu marihuany lub jej składników na przyczyny chorób Alzheimera u ludzi. Badania takie jak to przeprowadzone przez Andreasa Zimmera dają pewną nadzieję, ale potrzebne są dalsze badania, aby zrozumieć w jaki sposób THC może pomóc w leczeniu demencji i problemów z pamięcią.

Czytaj dalej

Medyczna Marihuana

Medyczna marihuana rozeszła się jak świeże bułeczki. 7 kilogramów wystarczyło na kilka dni

marihuana-medyczna-o-wysokiej-zawartości-cbd

Siedem kilogramów medycznej marihuany, która niedawno trafiła do Polski, wystarczyło zaledwie na kilka dni. Zapotrzebowanie na medyczne konopie w Polsce jest tak duże, że gdyby nie reglamentacja, susz rozszedłby się w kilka godzin – przyznaje Tomasz Witkowski ze spółki Spectrum Cannabis, która jako pierwsza wprowadziła medyczną marihuanę do Polski.

Popularność medycznej marihuany nie powinna zaskakiwać, biorąc pod uwagę, że na susz czekało prawie 300.000 pacjentów, a niektóre szacunki wskazują, że z medycznej marihuany może skorzystać nawet milion Polaków.

Na szczęście Spectrum Cannabis planuje kolejne dostawy medycznych konopi. Kolejna partia 15-20 kg ma trafić do hurtowni za około 2 miesiące. Następne partie będą już dużo większe. W marcu Spectrum Cannabis ma zapewnić dostawę kolejnych 50kg, a pod koniec roku firma będzie w stanie dostarczać nawet 100kg miesięcznie.

Kolejne odmiany medycznej marihuany w Polsce


Tomasz Witkowski w rozmowie z Forsal przyznał, że w maju mają pojawić się dwie odmiany medycznej marihuany, które będą mocniejsze od tej, która niedawno trafiła do polskich aptek.

Pierwszy susz, który trafił do polskich aptek to Red No. 2 zawierający 19% THC i mniej niż 1% CBD. Producent zaleca jego stosowanie w leczeniu bólu, a kolejne dwie odmiany mają być polecane dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym oraz dla tych, którzy odczuwają negatywne skutki uboczne chemioterapii, takie jak nudności i brak apetytu.

W 2019 roku na rynek mają również trafić olejki i kapsułki, które będą łatwiejsze w aplikacji. Medyczna marihuana w formie suszu powinna być przyjmowana z waporyzatora. Waporyzator podgrzewa susz do określonej temperatury, uwalniając terapeutyczne kannabinoidy, a jednocześnie nie doprowadza do spalania materiału, dzięki czemu jest to bezpieczna forma przyjmowania medycznych konopi.

Obecnie na rynku jest zatwierdzonych kilka waporyzatorów do użytku medycznego. Najpopularniejszym z nich jest Vaporizer Volcano Classic, Vaporizer Volcano Digit, Vaporizer Mighty i Vaporizer Crafty – wszystkie one zostały zatwierdzone jako waporyzatory do użytku medycznego.

Cena medycznej marihuany ulegnie zmianie?

Obecnie pacjenci za gram suszu musza zapłacić około 70zł. Dla porównania w Czechach za gram tego samego produktu pacjenci musza zapłacić około 25zł, jednak czeskie ministerstwo zdrowia planuje 90-cio procentową refundację. W Niemczech za gram tego samego suszu pacjenci musza zapłacić około 100zł, jednak jest on w stu procentach refundowany.

Wysoka cena medycznej marihuany to efekt nałożenia 23-procentowego podatku VAT. Przed wprowadzaniem suszu na rynek, producent wystąpił do Głównego Urzędu Statystycznego o jego kategoryzację, aby określić należny podatek. Spectrum Cannabis złożył jednak wniosek do Krajowej Informacji Skarbowej, aby ta zbadała, czy podatek został naliczony poprawnie. Firma ma nadzieję, że cena marihuany medycznej spadnie o 15 procent, kiedy uda się opodatkować produkt ośmioprocentowym podatkiem VAT.

Czytaj dalej

Polecane produkty

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne