- Reklama -
Banner

Czy klocki LEGO będą produkowane z konopi?

Spis treści

Firma LEGO szuka alternatywy dla ropopochodnego plastiku. Konopie mogą być odpowiedzią.

Lego chce zmienić materiał, z którego wykonywane są klocki uwielbiane przez dzieci na całym świecie. Obecnie firma korzysta z syntetycznych żywic (poli(akrylonitryl-co-butadien-co-styren), ale do końca 2030 roku firma chce używać bardziej ekologicznego i tańszego materiału.

li3

Starszy kierownik projektowania Allan Rasmussen powiedział, że nowy materiał będzie musiał być nie do odróżnienia od klocków, które dotychczas były produkowane.

“Muszę znaleźć materiał, który będzie tak samo dobry za 50 lat, ponieważ są one przekazywane z pokolenia na pokolenie.”

Plastik z konopi

lego-konopie

Konopie z których tworzy się plastik, to konopie przemysłowe, które zawierają bardzo niski poziom THC i są przeznaczone przede wszystkim dla ich włókna i nasion. Konopie mogą być również przetwarzane w tworzywo sztuczne, które jest silniejsze i trwalsze niż włókno szklane.

Sam Henry Ford używał konopi produkując tworzywa sztuczne do budowy drzwi i błotników w jego samochodzie w 1941 roku. Ford nagrał video, na którym za pomocą młota pokazał doskonałą wytrzymałość plastiku z konopi.

Konopie oferują ekologiczne i biodegradowalne tworzywa sztuczne, w porównaniu do platiku. W porównaniu do plastiku z konopi, standardowa plastikowa butelka rozkłada się 450-1000 lat.

LEGO wykorzystuje ponad 6000 ton plastiku rocznie od kilkudziesięciu lat, który nie jest biodegradowalny. Konopie mogą być opłacalną, zrównoważoną i ekologiczną alternatywą dla klocków lego. A ponieważ konopie nie są uznawane jako podstawowa roślina spożywcza, krytycy nie będą twierdzić, że LEGO wykorzystuje żywność do produkcji zabawek, co już kiedyś miało miejsce.

Czy firma LEGO, która jest jedną z najbardziej dochodowych firm produkujących zabawki, zainwestuje 150 mln $ w badanie, którego celem będzie znalezienie nowego, trwałego materiału, który zaspokoi konsumentów? Zdecydowanie uważamy, że lepiej te pieniądze wydać na zasianie konopi przemysłowych. LEGOLIZE IT! 🙂

legolize1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12 
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 

Mogą Cię zainteresować