Dołącz do nas

News

Czy astronauta Chris Hadfield rzeczywiście testował działanie marihuany w kosmosie?

Chris Hadfield z marihuaną w kosmosie

Zdjęcie przedstawia astronautę Chrisa Hadfielda trzymającego torbę z marihuaną na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Chris Hadfield z marihuaną w kosmosieObraz przedstawiający astronautę NASA, Chrisa Hadfielda, trzymającego torbę marihuany na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), opublikowany został na Facebooku w listopadzie 2018 r., wraz z podpisem stwierdzającym, że astronauta testował efekty THC w kosmosie:

Chociaż obserwatorzy strony Pictures In History mogą spodziewać się prawdziwych obrazów historycznych, to strona często udostępnia fotomontaże, aby wzbudzić zainteresowanie widzów. W tym przypadku użyto zdjęcia Hadfielda trzymającego torbę z jajkami wielkanocnymi, aby sprawić wrażenie, jakby astronauta trzymał worek strunowy z marihuaną. Zdjęcie uzyskało 27,000 polubień i ponad 20,000 udostępnień.

Oryginalne zdjęcie zostało pierwotnie opublikowane na Twitterze Chrisa Hadfielda na Wielkanoc 2013 roku:

Susz CBD Cannabis Light

Jest mało prawdopodobne, aby istniały podobne (ale autentyczne) fotografie astronautów z marihuaną, ponieważ NASA jest miejscem wolnym od narkotyków od co najmniej połowy lat osiemdziesiątych.

Cannabis Light - legalne konopie
Cannabis Light Susz konopny CBD

Astrofizyk Neil deGrasse Tyson ostrzegł również przed używaniem substancji psychoaktywnych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, twierdząc, że astronauci pod wpływem używek mogą być w śmiertelnym niebezpieczeństwie:

“Problem polega na tym, że w kosmosie wiele rzeczy może cię zabić. Tak więc, jeśli zrobisz cokolwiek, aby zmienić twoje postrzeganie rzeczywistości, to nie leży to w interesie twojego zdrowia. Jeśli chcesz być na haju w kosmosie, to zamknij się w kabinie i nie wychodź.”

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Polecamy

Reklama

Popularne